Hlavní navigace

Zisk TV Nova loni dosáhl 865 milionů korun, navzdory pandemii se zvýšil

8. 6. 2021

Sdílet

TV Nova, Snídaně s Novou Autor: TV Nova

Televize Nova zveřejnila v Obchodním rejstříku výroční zprávu a účetní závěrku za rok 2020. „Máme za sebou nelehký rok, který se i přes všechny překážky ukázal být pro naši televizi úspěšným,“ uvádějí jednatelé Klára Brachtlová a Štěpán Peichl. Hospodaření televize skončilo se ziskem 865 milionů Kč, rok předtím to bylo 810 milionů Kč. Celkové tržby byly 5,24 miliardy Kč, rok předtím to bylo 5,45 miliardy Kč.

Klíčovým zdrojem výnosů zůstává prodej reklamního času v televizním vysílání. Nova vydělává také na poplatcích od provozovatelů kabelových a satelitních platforem, internetové reklamě a předplatném služby Voyo. Počet jejích předplatitelů se loni zdvojnásobil.

Prodej reklamního času vynesl 3,98 miliardy Kč (v roce 2019 to bylo 4,26 miliardy Kč). Tržby z ostatních forem obchodních sdělení dosáhly 511 milionů Kč. Výnosy od operátorů, kteří kromě základních stanic šíří i placené sportovní programy Novy, představovaly 410 milionů korun. Reklamní prostor na internetu zajistil výnosy ve výši 252 milionů Kč. Čisté výnosy z videotéky Voyo byly 64,1 milionů Kč.

„TV Nova v závěru loňského roku změnila majitele a je nyní součástí skupiny PPF. Nový majitel se ihned po akvizici intenzivně zaměřil na budoucí strategii v oblasti původní televizní tvorby a zejména na akceleraci digitální transformace naší společnosti,“ podotkli jednatelé Klára Brachtlová a Štěpán Peichl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).