Hlavní navigace

Zoot otevřel kamennou prodejnu v OC Černý Most

27. 8. 2019

Sdílet

Zoot OC ČM

Zoot v pondělí 26. srpna otevřel svůj již dříve avizovaný první velký kamenný obchod. Stalo se tak v pražském obchodním centru Černý Most.

V případě úspěchu konceptu by měly podobně laděné prodejny následovat po celé republice. „V podobném duchu jako novou prodejnu v Centru Černý Most chceme předělat také stávající Výdejny radosti. Pořád si zde zákazníci budou moci vyzvedávat online objednávky, přičemž budou moci vybírat i z nabídky zboží na místě. V prodejnách narazí především na nejprodávanější zboží na ZOOTu,” říká ředitel společnosti Lukáš Uhl s tím, že proměnou projde kompletní síť výdejen, které se mají také změnit na prodejny.

Pilotní prodejna má rozlohu  270 metrů čtverečních. Zákazníci v ní najdou oblečení a doplňky od zhruba 50 značek ze zhruba 200, které má ZOOT v nabídce. Nejvíce je momentálně zastoupená dámská sekce a home, kam spadají hlavně bytové doplňky. Z jednotlivých značek jsou fyzicky přítomné Dorothy Perkins, Only, Jacqueline de Yong, Vero Moda a také Vila. Celkově se prodejna snaží nabízet nejprodávanější a zároveň cenově dostupné oblečení. Věrní zákazníci zde  mají najít také horké novinky v nabídce. „Jako jediní v ČR v oblasti módy zásobujeme až dvakrát denně, díky čemuž budou dodány online objednávky do obchodu ještě týž den. Navíc tímto způsobem nám nikdy nedojdou velikosti v dané prodejně,” doplňuje Uhl kontext, který již naši pravidelní čtenáři znají z obsáhlého rozhovoru s krizovými manažery Zootu ze začátku měsíce.

Online prodejce chce do budoucna v retailu nadále posilovat. “Během několika měsíců budeme schopni vyhodnotit fungování této prodejny. To nám ukáže, na jaká místa a s jakým sortimentem se nadále orientovat,” uzavřel Uhl s tím, že již nyní je jasné, že klasické prodejny budou nejspíš rentabilní. První vlaštovkou byla výdejna u metra Budějovická. Ta po zaplnění zbožím začala rychle fungovat jako klasický obchod schopný si vydělat na svůj vlastní provoz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).