Hlavní navigace

Zoot se dostal loni do černých čísel a oslavil to víc než stomilionovou investicí

25. 4. 2017

Sdílet

Obchod s módou se zabydlel na svých třech trzích a loni jeho tržby překročily 706 milionů korun. O rok dříve se počítadlo přitom zastavilo na 450 milionech. Hrubý zisk hlásí Zoot v tiskové zprávě kolem 2,9 milionu korun. 

Největší podíl na příjmech firmy má stále český trh s 81 procenty. Zbytek si dělí mezi sebe Slovensko a Rumunsko. „Při současné velikosti těžko můžeme předpokládat, že by se růst obratu dal udržet v úrovni dvojnásobků, jako tomu bylo v počátečních letech. Loňský nárůst o 56 procent proto vnímáme jako velmi uspokojivý a podobné tempo bychom rádi udrželi i letos,“ říká finanční ředitel firmy Petr Ladžov.

Pro podporu dalšího růstu přispěchali noví investoři. Koncem prvního kvartálu přiteklo do pokladny dalších 4,5 milionu eur. A to vše v rámci financování od investorů 3TS Capital Partners a BHS Private Equity 

„Zdroje získané navýšením kapitálu plánujeme využít především na posílení logistiky a IT segmentu,“ tvrdí spolumajitel e-shopu Ladislav Trpák

Není to první velká investice, která do Zootu během posledních let natekla. Už před dvěma lety dostala firma 150 milionů korun právě od 3TS

„Obchod je v našem portfoliu od úvodní investice. S růstem, který společnost v tomto období vykázala, jsme velmi spokojeni. Nadále vidíme ohromný potenciál v přesunu maloobchodního prodeje módy do on-line prostoru na trzích střední a východní Evropy,“ vysvětluje důvody investice partner 3TS Capital Partners Jiří Beneš. 

A to i přesto, že po první investici firma plánovala do tří let tržby ve výši 1,5 miliardy korun. A to by musela letos loňský výkon zdvojnásobit. 

Novým investorem v Zootu je ale BHS Private Equity Fund, který do společné částky přispěl 2,5 miliony eur. Zoot tady zaujal rychlostí růstu a přístupem k zákazníkům. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 4. 2017 10:41

    kofola (neregistrovaný)

    "Hrubý zisk hlásí Zoot v tiskové zprávě kolem 2,9 milionu korun." ako za rok?
    nieje to akosi malo?
    ved takto sa im tie investicie vratia za 30rokov

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).