Hlavní navigace

A další. Národní filmový archiv spouští vlastní filmový portál

2. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S filmovými weby se roztrhl pytel. NFA se chce zaměřovat výhradně na tuzemskou kinematografii a navázat na tradici tradičního filmového časopisu.

Napřed se do filmového světa pustil Tomáš Vyskočil se svým projektem Filmtoro. Následoval Kamil Fila, který odešel z Respektu, aby se mohl věnovat svým aktivitám, a to včetně nového placeného projektu Ještě větší kritik

Nový projekt filmového archivu se rozjel na doméně Filmovyprehled.cz. Součástí portálu je on-line filmový časopis Revue, který se zaměřuje čistě na domácí kinematografii, a to jak profesionální, tak amatérskou. 

BRAND23 Workshop

„Cílem nového filmového portálu je poskytnout veřejnosti komplexní databázi českých filmů. Nabídne úplná, ověřená, a tedy spolehlivá data o české kinematografii, čímž se bude zásadně lišit od již existujících webových portálů zaměřených na současný film,“ uvedl pro ČTK šéf portálu Jan Valter

V první fázi bude portál obsahovat podrobnou databázi českých hraných filmů od roku 1898 do roku 1992 a základní informace o filmech po roce 1992. „Databáze vychází z dat, která NFA po léta zpracovával a která prošla v uplynulých dvou letech podrobnou revizí,“ dodal Valter.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).