Hlavní navigace

Jiří Adamec, dvorní režisér Novy, bude točit nekonečný seriál pro Primu

25. 6. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
25. 6. 2010

Televize Prima už našla režiséra, který pro ni bude točit nový nekonečný seriál z lékařského prostředí, který by měl nahradit populární Velmi křehké vztahy, ukončené v loňském roce. Podle zpravodajského serveru iDnes.cz jím bude Jiří Adamec, který doposud spolupracoval téměř výhradně s televizí Nova, pro niž připravoval například seriál Pojišťovna štěstí. Mluvčí Primy Jana Kocová tuto informaci potvrdila.

K TÉMATU: Prima chystá od září nekonečný seriál z lékařského prostředí

Pan Adamec bude pro nás skutečně režírovat seriálovou novinku, netajíme se tím, že jsme rádi, že se mu námět líbil a naši nabídku přijal, řekla Kocová serveru iDnes.cz. Prima označuje nový seriál, který nasadí do vysílání od září, mottem „Seriál, který vám vyléčí srdce“. Vysílat by ho měla dvakrát týdně, každý díl bude mít stopáž 50 až 55 minut a hlavní cílovou skupinou budou ženy starší 25 let.

ČTĚTE TAKÉ: Velmi křehké vztahy skončily, poslední díl na Primě viděl milion diváků

Děj se má odehrávat především okolo lékařské rodiny s egocentrickým otcem – primářem, která se nesnáší s jinou rodinou. Půjde o love story typu Romeo a Julie, hlavní dějovou linkou bude vztah dívky a chlapce z obou znepřátelených rodin. Scénář vzniká již od dubna a hotový by měl být v srpnu, první klapka seriálu padne již v červenci. Poslední z dosud plánovaných pěti bloků seriálu (první blok bude mít osm dílů, všechny ostatní po čtyřech) má být dotočen v říjnu.

NAPSALI JSME: Pokračování seriálu Sanitka nenatočí Nova, ale Česká televize

UXD

Adamec měl původně režírovat pro Českou televizi novou řadu kultovního seriálu Sanitka. Kavčí hory se ale nakonec rozhodly pro režiséra Filipa Renče a vzhledem k tomu, že Nova po páté řadě ukončila Adamcův seriál Pojišťovna štěstí, zůstal by režisér bez práce. Já věřím, že to bude stejné jako před nástupem Novy. Tehdy byl televizní trh taky vyprázdněný. Věřím, že velmi záhy, až pomine krize, bude televize znovu zaplavená prací. A že tam bude dost práce i pro mě, řekl Adamec v nedávném rozhovoru pro deník MF Dnes.

V minulosti přitom Adamec připravoval všechny zásadní zábavné pořady a show pro televizi Nova. Vedení televize si ale mohl rozhněvat svým loňským angažmá u konkurenční televize Barrandov, pro niž režíroval 13. ledna 2009 úvodní show při zahájení vysílání. Nyní se bude muset na Primě vypořádat s dalším problémem: televize chce do nekonečného seriálu zařadit product placement, což výrazně zasáhne do natáčení a ovlivní i vznik scénáře.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.