Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Adobe CS2 a řada dalšího software zdarma. Skutečně? od Lemra lina - Taky myslím, že to je v tomto případě...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 1. 2013 14:02

  krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz

  Adobe prostě udělalo z už neprodejného SW freeware. Těžko se dnes totiž najde někdo, kdo by jim za tyto archaické verze, byť někdy kvalitnější, tedy ,,svobodnější" než ty nové, (viz Adobe Audition, z nichž byla, kvůli ochraně kódů v audionahrávkách vypuštěna možnost editace polohy bodů křivky), ještě někdo platil? Blbců, musících upgradovat za každou cenu je tolik, že případné ztráty z uvolnění těchto SW, (AA 3 staženo, nainstalováno do W 7 bez jakékoli aktivace či registrace a plně funkční!) zdaleka nejsou takové, jako možné problémy s těmi, kterým by nemožnost aktivace těchto produktů vadila. Koneckonců podpora těchto produktů je ukončena, tak proč se jich takto nezbavit úplně?

 • 8. 1. 2013 18:31

  ladik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ono ale adobe photoshop je určen pro úplně jinou cílovku než gimp, je převážně pro profesionály, kteří s tím koupit si ho za cenu, za kterou se prodává problém nemají, protože jim nabízí to co ten gimp rozhodně ještě HODNĚ dlouho nenabídne, to samé indesign klidně i illustrator...
  A jak už jsem tady psal, je to obchodní politika dané firmy, kdyby jim to nefungovalo, asi by nebyli takoví trumberové, že by jim musel na fóru poradit jak to mají dělat (bez urážky). Lidi kteří photoshop kradou, by si ho stejně za poloviční cenu nekoupili (čest výjimkám), protože je to pořád dost peněz, na to k řemu ten sw využívají (pro maximálně desetinu toho co umí a pro co je určen - a těmhle stejně většinou právě ten gimp stačí). A i pro jednotlivce - podnikatele ta cena v porovnání s tím, co mu ten balík nebo koupě jednotlivého programu přinese, není tak hrozivá - mluvím ze zkušenosti své i svého okolí. Pokud se mu to nevyplatí, měl by se poohlédnout po alternativách, nebo jiném odvětví.
  Navíc teď adobe beztak přejde do cloudu a i většina těch co si to kradla bude muset vymyslet něco jiného, nebo si to zalepit. Bude ještě dlouho trvat, až se konkurence dostane na úroveň toho, co produkty adobe nabízí (nevim jak u toho zvuku, do toho nedělám, ale u grafiky, tiskovin apod. to tak absolutně platí).

 • 8. 1. 2013 18:39

  ladik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  mimochodem, samozřejmě, blbej by byl ten, komu by vadilo že adobe stojí půlku nynějších cen, ale minimálně v některých programech pro adobe konkurence neexistuje. Ale to nebude koneckonců problém adobe, že.

 • 8. 1. 2013 17:13

  krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz

  A pro zdřevnatělé kedlubny, ječící o pirátství ještě dodávám: Každý rozumný výrobce SW ví, že pokud bude svůj produkt nabízet zanehorázné ceny a ještě do něj cpát různé opruzy, jako registrace, aktivace a p. dočká se vlemi brzy toho, že naštvaný zákazník si najde bezplatnou alternativu (a ta se dá najít vždy) a odejitý zákazník je jednou provždy ztracený zákazník. Takže uvolnění těchhle SW vykopávek je naprosto logický krok, protože většina těch, kteří si je dnes zdarma stáhnou bude (po upgradu na nový O. S. nebo výměně železa), mnohem vstřícnější k nákupu upgradu dané aplikace. Čil jde v podstatě o velmi fikanou investici do zajištění produktivní budoucnosti. Konkurence totiž roste a zkvalitňuje se, takže je tu riziko, že uživatelé Adobe Audition by mohli přejít na free Audacity, které má navíc českou lokalizaci, Gimp už se v poslední verzi Photoshopu také dost podobá, takže ty časy, kdy si mohly SW firmy se zákazníky hrát jako kočka s myší mizí pomalu do nenávratna a od politiky: Když se vám to nelíbí tak to nekupujte je nutno přejít k systému: Jsme rádi, že jste se rozhodli právě pro nás, vážíme si toho a tudíž vám nabízíme lepší podmínky, než konkurence.

 • 8. 1. 2013 11:37

  Agent (neregistrovaný) ---.multima.cz

  Jeden s produktů jsem stáhl (Adobe Acrobat 8 Pro) přímo z uvedené stránky Adobe včetně licenčního čísla a zkusil naintalovat:
  - během instalace se žádná licence neobjevuje, jen se zadá přidané sériové číslo.
  - při prvním spuštění se objeví livenční smlouva, kterou je třeba odsouhlasit (je i v češtině).
  Ve smlouvě je mimo spoustu právničiny:

  "2. Licence k programu. Pokud tento program získáte od společnosti Adobe nebo od některého z jejích oprávněných licenčních partnerů, a budete-li plnit podmínky této smlouvy, uděluje vám Adobe nevýhradní licenci k užití tohoto programu způsobem a pro účely popsané v Dokumentaci, jak je stanoveno dále v této smlouvě."

  Pro mě z toho vyplývá že stažením ze stránek Adobe (kde je i sériové číslo) a odsouhlasením podmínek přiložené licenční smlouvy získávám právo na používání SW v rozsahu určeném tou smlouvou, nemusím mít dřívější licenci - TAKŽE ŽÁDNÁ PIRÁTSKÁ INSTALACE.
  U dalších produktů to předpokládám bude stejné.