Hlavní navigace

Adobe CS2 a řada dalšího software zdarma. Skutečně?

8. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Adobe zpřístupnilo větší množství staršího softwaru k dispozici zcela zdarma. Stačí se pomoci Adobe ID přihlásit na CS2 downloads a získáte přístup ke stažení software pro Windows i MAC, včetně potřebných sériových čísel. Ke stažení je nabídnuto Creative Suite 2, Acrobat 3D 1.0, Acrobat Standard 7.0, Acrobat Pro 8.0, Audition 3.0, GoLive CS2, Illustrator CS2, InCopy CS2, InDesign CS2, Photoshop CS2, Photoshop Elements 4.0/5:0 a Adobe Premiere Pro 2.0.

Adobe zpřístupnilo větší množství staršího softwaru k dispozici zcela zdarma. Stačí se pomoci Adobe ID přihlásit na CS2 downloads a získáte přístup ke stažení software pro Windows i MAC, včetně potřebných sériových čísel.

Ke stažení je nabídnuto Creative Suite 2, Acrobat 3D 1.0, Acrobat Standard 7.0, Acrobat Pro 8.0, Audition 3.0, GoLive CS2, Illustrator CS2, InCopy CS2, InDesign CS2, Photoshop CS2, Photoshop Elements 4.0/5:0 a Adobe Premiere Pro 2.0.

POZNÁMKA: Včera byla uvedená adresa problematicky přístupná a rychlost stahování nebyla nijak závratná. 

CIF23

Vypadá to jako hodně dobrá zpráva? Jenže, to musíte ještě číst někde jinde. Nenápadné vyjádření Adobe utopené kdesi ve fórech pro Creative Suites Windows:

Effective December 13, Adobe disabled the activation server for CS2 products and Acrobat 7 because of a technical glitch. These products were released over 7 years ago and do not run on many modern operating systems. But to ensure that any customers activating those old versions can continue to use their software, we issued a serial number directly to those customers.  While this might be interpreted as Adobe giving away software for free, we did it to help our customers.

Takže to vypadá na „omyl“ na straně Adobe. Omyl, který vyvolal tak velkou vlnu zájmu, že to položilo Adobe.com. A omyl, který nakonec povede k tomu, že stažený software „zdarma“ vám stejně nakonec fungovat nebude. Nebo  možná bude. Ale pokud už třeba bude, tak z hlediska práva nejspíš používáte takto stažené produkt ilegálně. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).