Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Agregátory dopravy slibují e-shopům úspory, dopravci jim moc nefandí od Balíkonoš.cz - Dobrý den, tímto bych rád upřesnil, jak Balíkonoš jako...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 6. 2014 21:04

  Balíkonoš.cz (neregistrovaný) 80.250.0.---

  Dobrý den,

  tímto bych rád upřesnil, jak Balíkonoš jako celek funguje. Chápeme, že data o zásilkách již každý eshop generuje v CSV popř. XML či jiných formátech. Nicméně do systému Balíkonoš zadáváte data najednou a v jedné struktuře. Způsobů je více, pomocí CSV souboru, API nebo i ručně, pokud by chtěl někdo vkládat zásilky jednotlivě. Nemusíte se tak již vůbec nikdy přihlašovat do systémů přepravců.

  Navíc máte všechny zásilky na jednom místě a můžete kontrolovat, které zásilky byly kdy doručené, které se vracejí nebo dokonce stahovat seznamy zpožděných zásilek, u kterých je garantovaný čas dodání.

  Svozy se objednávají automaticky dle toho, kdy zásilky vložíte a svozové protokoly můžete generovat na webu, nebo také pomocí API.

  Tisk štítků je samozřejmostí a podporuje i doplňkové služby, které nabízejí jednotliví přepravci - vše online v klientské zóně nebo pomocí API.

  Filip Otřísal
  Balíkonoš.cz

 • 24. 6. 2014 9:56

  x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  A nyni jak funguje kazdy (alespon trochu normalni) eshop ... v databazi systemu ma definovano 1-N rozhrani dopravcu ktere pouziva, pomoci techto rozhrani si pravidelne vymenuje s dopravci data, vcetne toho, v jakem stavu zasilky momentalne jsou (pokud takova data dopravce poskytuje). Ve svem systemu ma pak dokonaly prehled o tom, co se prave s jeho zasilkami deje ...

  Rozhrani pro vsechny vetsi dopravce je pak standardni soucasti kazdeho podobneho systemu ... zato rozhrani pro balikonos by si dotycny musel nechat zakazkove implementovat za nemale $$$.

  Navic kazdy trochu vetsi eshop rozhodne nema zajem byt zavisly na jedinem subjektu ...