Hlavní navigace

Alexandr Pícha novým šéfem Rádia Plus, na VKV stanice vstoupí 2. listopadu

8. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Alex Pícha patří k velkým rozhlasovým profesionálům. Zkušenosti sbíral jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v USA i šéfredaktor a ředitel stanice Radiožurnál,“ uvedl René Zavoral.

Novým šéfem Rádia Plus, okruhu Českého rozhlasu zaměřeného čistě na mluvené slovo, bude od 1. srpna Alexandr Pícha, dosavadní ředitel Centra Nová média a bývalý šéfredaktor a ředitel zpravodajské stanice Radiožurnál. Informoval o tom Český rozhlas. Pícha tak nahradí Daniela Rause, který se tuto pozici rozhodl opustit k poslednímu červenci. Raus tehdy uvedl, že jeho rozhodnutí souvisí s koncepcí rozšiřování vysílání stanice Plus a jejím vstupem na velmi krátké vlny (VKV). Na pozici ředitele Centra vysílání zároveň přichází Ondřej Kopa, který působil v ČT24 jako šéfeditor odpovědný za večerní kontinuální vysílání a vedoucí redakce večerních pořadů.

K TÉMATU: Český rozhlas Plus změní šéfredaktora, Daniel Raus ke konci července odejde

Alex Pícha patří k velkým rozhlasovým profesionálům. Zkušenosti sbíral jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v USA i šéfredaktor a ředitel stanice Radiožurnál. Jeho úkolem bude udržet vysokou novinářskou úroveň stanice Plus a zajistit její přechod na VKV, ke kterému dojde 2. listopadu. Ondřej Kopa zná prostředí Českého rozhlasu, kde v minulosti pracoval jako parlamentní zpravodaj. Vedl také domácí a regionální zpravodajství TV Prima a na ČT24 byl jako šéfeditor odpovědný za denní a posléze večerní kontinuální vysílání, uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

KL22 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak Český rozhlas vyhandloval s komerčními rádii kmitočty pro „Plusko“

Chtěl bych poděkovat Ondřeji Nováčkovi (dosavadní ředitel Centra vysílání, pozn. red.), za jeho práci a nasazení, se kterým vedl po několik let vysílání stanic Českého rozhlasu. Byl také autorem řady velkých projektů, které šly napříč programovou nabídkou ČRo. Tím posledním byl letošní celoroční projekt Hrdina.cz. Dík patří i Danielu Rausovi, který nastartoval chod stanice Plus, která se zabývá analytickou publicistikou pro náročné posluchače, dodal René Zavoral.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.