Hlavní navigace

Alexandr Pícha novým šéfem Rádia Plus, na VKV stanice vstoupí 2. listopadu

Lukáš Polák

„Alex Pícha patří k velkým rozhlasovým profesionálům. Zkušenosti sbíral jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v USA i šéfredaktor a ředitel stanice Radiožurnál,“ uvedl René Zavoral.

Doba čtení: 1 minuta

Novým šéfem Rádia Plus, okruhu Českého rozhlasu zaměřeného čistě na mluvené slovo, bude od 1. srpna Alexandr Pícha, dosavadní ředitel Centra Nová média a bývalý šéfredaktor a ředitel zpravodajské stanice Radiožurnál. Informoval o tom Český rozhlas. Pícha tak nahradí Daniela Rause, který se tuto pozici rozhodl opustit k poslednímu červenci. Raus tehdy uvedl, že jeho rozhodnutí souvisí s koncepcí rozšiřování vysílání stanice Plus a jejím vstupem na velmi krátké vlny (VKV). Na pozici ředitele Centra vysílání zároveň přichází Ondřej Kopa, který působil v ČT24 jako šéfeditor odpovědný za večerní kontinuální vysílání a vedoucí redakce večerních pořadů.

K TÉMATU: Český rozhlas Plus změní šéfredaktora, Daniel Raus ke konci července odejde

Alex Pícha patří k velkým rozhlasovým profesionálům. Zkušenosti sbíral jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v USA i šéfredaktor a ředitel stanice Radiožurnál. Jeho úkolem bude udržet vysokou novinářskou úroveň stanice Plus a zajistit její přechod na VKV, ke kterému dojde 2. listopadu. Ondřej Kopa zná prostředí Českého rozhlasu, kde v minulosti pracoval jako parlamentní zpravodaj. Vedl také domácí a regionální zpravodajství TV Prima a na ČT24 byl jako šéfeditor odpovědný za denní a posléze večerní kontinuální vysílání, uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak Český rozhlas vyhandloval s komerčními rádii kmitočty pro „Plusko“

Chtěl bych poděkovat Ondřeji Nováčkovi (dosavadní ředitel Centra vysílání, pozn. red.), za jeho práci a nasazení, se kterým vedl po několik let vysílání stanic Českého rozhlasu. Byl také autorem řady velkých projektů, které šly napříč programovou nabídkou ČRo. Tím posledním byl letošní celoroční projekt Hrdina.cz. Dík patří i Danielu Rausovi, který nastartoval chod stanice Plus, která se zabývá analytickou publicistikou pro náročné posluchače, dodal René Zavoral.

Našli jste v článku chybu?