Hlavní navigace

Názory k článku Algoritmy jsou od toho, aby se zneužívaly. Jak se podvádí na Instagramu?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 6. 2018 10:44

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  "Algoritmy jsou od toho, aby se zneužívaly."

  Je to zajímavý článek, který přináší jistý vhled do této problematiky, ale nadpis je rozhodně nevhodný. Dokážu pochopit jistou míru ironie a také snahu udělat nadpis bulvárnějšího stylu, který zvýší pravděpodobnost přečtení článku, ale jak se říká, všeho s mírou.

  Algoritmy, podobně jako spousta jiných věcí, jsou jen nástroj. Jejich použití a především způsob a účel využití vypovídají o těch, kteří je používají, nikoliv o algoritmech samotných. Řetězová pila v rukách dřevorubce (dnes už asi spíše lesníka) může zajistit například materiál na výrobu nábytku. Řetězová pila v rukách sadistického psychopata může zajistit něco zcela jiného. Podobné je to s algoritmy, které jsou stejně jako řetězová pila pouze nástroji. Jestliže vidíte manipulaci s algoritmy na instagramu, ta manipulace nepochází od těch algoritmů, ale od lidí zodpovědných za tento způsob jejich použití.

  Algoritmy nemají a priori za účel své zneužívání.

 • 18. 6. 2018 15:20

  lupa.cz jsou už jako čučkaři

  Lidstvo je slovy Kaye z MiB: "...dumb, panicky dangerous animals..." a ja dodavam, ze jsou jeste od prirody podvodnici. Protoze fyziku virtualniho prostredi definuji algoritmy, tak jejich nasazeni toliko zavadi nova prostredi, kde se pak lidstvo realizuje se svymi par kladnymi a spoustou negativnich vlastnosti.

  Vyhodou pro provozovatele takovych systemu je, ze negativni ohlas schytava algoritmus, ale jemu zustavaji penize - staci, kdyz naoko komunikuje se svymi oveckami a snazi se "algoritmus" ve spolupraci s komunitou vylepsovat. A o tom to je...

 • 18. 6. 2018 10:55

  Klik je cvik (neregistrovaný) 84.19.86.---

  Instagram to znělo v jeho počátcích něco jako Malcao ? S odstupem času to zní už jen jako malkao-retro, kterému chybí 50% kakaa :) Co také čekat od společnosti Facebook, která se ve vztahu k uživateli zpronevěřila prakticky uplně vším včetně vlastních slibů a okradla uživatele o to nejcenější co mají a tím je čas ...

  Připadá mi to jako jen řešení následků toho co Facebook svou zvrácenou marketingovou ideologií z Facebooku whatsappu a Instahgramu udělal.

  Jsem a zůstanu na Dispoře .. sice žádná sláva, ale tam člověka alespoń neotravují nesmysly :)