Hlavní navigace

Alza chystá další televizor s rozlišením 8K

29. 1. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Sharp
I k nám v brzku zamíří minimálně dva televizory se špičkovým rozlišením obrazovek Ultra HD (8K), tedy se 7680 × 4320 body. Samozřejmě kompatibilní s DVB-T2/HEVC.

Na webu největšího českého elektronického obchodu vidíte nyní už dva televizory s rozlišením vyšším než 4K. První byl Sharp LC-70X500 s úhlopříčkou 70 palců, tedy 178 cm, a dodávka by měla dorazit v březnu, což souvisí se strategii výrobce. Ten začal televizor v říjnu 2017 prodávat v Číně, v prosinci v Japonsku a v únoru 2018 ho chystá pro Tchaj-wan. Pro Evropu, včetně Česka a Slovenska, má být uvolněn právě první jarní měsíc.

Nově pak na webu Alzy najdete druhý 8K televizor, tentokráte od Samsungu. Je tu zatím bez uvedení termínu prodeje („Těšíme se“) a dlužno říci, že ho ještě před nedávnem doplňoval třetí přístroj od LG. Ten měl provizorní označení „88 LG OLED“ a úhlopříčku 88 palců, tedy 224 cm. K vidění ve speciálně vytvořené kategorii „Ultra HD 8K“ už ale není.

NAPSALI JSME: Alza chystá prodej 8K televizoru Sharp LC-70X500

Rozlišení 6K se stává realitou. Pokračujeme v jeho představování boxy od Beelinku

Samsung QE88Q9 míří i na český trh

Content tip EARLY

Co se týče televizoru Samsungu, nejedná se o něco à la The Wall se zcela novou technologií obrazovky Micro LED, což jsou v podstatě miniaturní LED žárovky pracující jako obrazové body, nýbrž o LCD typu QLED z už dříve oznámené řady Q9.

Jmenuje se Samsung QE85Q9S, má úhlopříčku 216 cm (85") a je vybavený podlahovým stojanem a samozřejmě luxusní výbavou okořeněnou prý navíc novou technologií 8K AI představenou na lednovém veletrhu CES 2018. I když o té Samsung původně informoval, že ji bude mít až v The Wall. Nechme se tedy překvapit, co vlastně Alzu navštíví, protože jak to zatím vypadá, letos se situace na trhu televizorů bude vyvíjet dosti dynamicky.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).