Hlavní navigace

Alza.cz začíná posílat zboží zákazníkům ze států Evropské unie

Martin Vyleťal

Pro objednávky ze zahraničí spustila firma anglický web na doméně alzashop.com. Zatím půjde jen o zásilkový prodej, pobočky v zahraničí Alza.cz otevírat neplánuje.

Největšímu tuzemskému e-shopu Alza.cz začíná být zřejmě český a slovenský trh malý. Firma dnes oznámila, že začíná přijímat objednávky z vybraných evropských států. Zboží z tuzemských skladů tak může být ode dneška expedováno do 26 zemí Evropy. Zákazníci ze zahraničí si ale budou pochopitelně muset připlatit za poštovné. Například zásilka do Velké Británie vyjde nejlevněji na 12,36 eur (341 Kč).

Zákazníci z Evropy mohou nakupovat prostřednictvím domény alzashop.com, na které běží e-shop v angličtině. Lokalizaci do jednotlivých jazyků byste hledali marně. Stejně tak ceny jsou dostupné pouze v eurech, což například pro zákazníky z Velké Británie či Dánska není úplně ideální.

Alza.cz zvolila pro expanzi do zahraničí podobný koncept jako e-shop Parfums.cz. Ten taktéž obsluhuje většinu trhů, na kterých působí, ze svého logistického centra v Rajhradu. Obdobně funguje i společnost Maternia, provozující eshop vasecocky.cz.

Marcom

Kamenné pobočky v zahraničí Alza.cz v současné době neplánuje. Podle zástupců firmy se ale počítá s budováním dalších logistických center, která pomohou optimalizovat logistické náklady spojené s pokrytím evropského trhu.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
9. 9. 2014 17:02

Jenze cely ten VIES system neni prilis spolehlivy. Meli jsme to implementovane do eshopu a upustili jsme od toho a vratili se k rucnimu reseni. Casto je to pretizene a odmita to odpovidat - nejcasteji v dobe uzaverky DPH za dany mesic a obzvlast za dany kvartal, kdy srejme rada firem resi prusery na posledni chvili. Je to horor, asi nejvetsi byrokraticka prekazka na "volnem" trhu EU. Daleko lepsi reseni by bylo, kdyby se EU chovala z pohledu firem skutecne jako jeden trh, tedy -platce DPH z Pols…

12. 9. 2014 11:19
t00r (neregistrovaný)

Som na Slovensku platca DPH a od Alzy nakupujem s 0% DPH uplne bezne uz niekolko rokov. Myslim ze presne rovnaky model budu pouzivat v celej EU.