Hlavní navigace

Amazon se pouští do filmů, na web mají jít mnohem dřív po premiéře

20. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes se filmy do internetových půjčoven dostanou několik měsíců po premiéře v kinech, Amazon ale chce tuto dobu zkrátit na několik týdnů.

Amazonu se začalo dařit v natáčení televizních formátů – jeho seriál Transparent například nedávno dostal Zlatý Globus za nejlepší komediální sérii. Krátce poté firma oznámila, že pro ni svůj prví televizní seriál natočí Woody Allen. A teď přichází s další novinkou: pustí se naplno do celovečerních filmů.

„Naším cílem je vytvořit kolem dvanácti filmů ročně, s natáčením začneme během letošního roku,“ řekl Roy Priceviceprezident divize Amazon Studios. Jde o součást říše Jeffa Bezose, která vyrábí obsah pro jeho obsahovou službu Amazon Prime Instant Video.

A právě na ni by nové snímky měly po premiéře v kinech mířit. Amazon přitom chce zásadně zkrátit čas, který obvykle uplyne mezi uvedením v kinech a objevením filmu v internetových půjčovnách.

Dnes musí uživatelé čekat v průměru 39 až 52 týdnů, uvádí Amazon. My to chceme srazit na 4 až 8 týdnů, dodává.

Jeho konkurence přitom jde ještě dál. Netflix totiž už loni oznámil, že film Crouching Tiger, Hidden Dragon: The Green Legend letos v srpnu vydá na internetu zároveň s jeho premiérou v kinech IMAX (nutno dodat, že se na začátku nebude promítat v jiných kinosálech).

ebf - tip do článku - debata

Tlak internetových firem na rychlejší přechod filmů z kin na internet sílí. Z hlediska tuzemských diváků to má samozřejmě jednu zásadní vadu na kráse: ani Netflix, ani Amazon Prime Instant Video v ČR nejsou oficiálně k dispozici. Zatím.

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).