Hlavní navigace

Amazon si nechal patentovat něco jako Google Glass. Využije je pro skladníky

Jan Beránek

Google je odložil, Amazon rukavici zvedá. Tým Jeffa Bezose našel pro chytré brýle využití.

„I skladník může mít vlastní chytré brýle,“ řekl Oldřich Nový v legendárním snímku Světáci. A v Amazonu se dočkají. Podle patentu, který si globální e-shop podal, by měly brýle zjednodušit orientaci a vyhledávání v ohromných skladech firmy. 

Podle serveru Venture Beat by se mohli skladníci proměnit v „armádu pseudo-kyborgů, kteří dokáží velmi rychle identifikovat zboží k odeslání“. Brýle totiž sledují především informace na balíčcích – čárové nebo QR kódy a adresy zákazníků. 

Marcom

Skladník pak dostane plno dalších informací k balíku bez toho, aby ho musel brát do rukou a nějak ho studovat. V okamžiku, kdy brýle zachytí první informace o zásilce, provedou zaměstnance celým procesem. Nemusí nic řešit, jen vykonávat pokyny. 

Jak se s novinkou spřátelí zaměstnanci skladů a především jejich odbory, se teprve uvidí. Každopádně chytré brýle mohou zrychlit a zjednodušit práci, ale na úkor rozhodování lidí. A Venture Beat tak není možná moc daleko od pravdy, když hovoří o proměně zaměstnanců Amazon v pseudo-kyborgy. 

Našli jste v článku chybu?
22. 6. 2015 10:22
tom (neregistrovaný)

tak 100% kontrolu o pohybu zamestnancu amazon uz ma, ted jen prida 100% kontrolu toho na co se pracovnik diva a hned muze kratit mzdy za lelkovani (veskere pohledy mimo krabice), no uz chybi jen 100% kontrola mysleni, ale to prijde....

22. 6. 2015 9:54
fd (neregistrovaný)

Jen pro informaci, na to neni vubec treba krokomer, nebot kazdy skladnik ma terminal, a vi se kdy kde jake zbozi vzal, z cehoz se da velmi snadno urcit jak jeho trasa, tak pripadna zdrzeni na ni. A vyhodnocuje se to prakticky vsude, kde se neco skladuje.

Predevsim se to pak vyhodnocuje proto, ze nekteri jsou schopni zvladnout 10x vice operaci nez jini. A pokud si skladnik dela 5x za smenu 15 minut "cigar pauzu", tak si nic jineho nez velmi rychlou terminaci nezaslouzi.

Mimochodem, toto je pres…