Hlavní navigace

Názory k článku Amazon začíná doručovat zboží i v neděli, spřáhl se s americkou poštou

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 11. 2013 9:10

  Anonymous (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No pro zacatek by mne nesmirne potesilo, kdyby se e-shopy naucily dorucovat zbozi (a je mi jedno, ktery den). Neprijde mi az tak normalni, ze jedina pouzitelna volba pro doruceni je vyzvednuti na kamenne pobocce nebo ulozeni na poste. Co je na doruceni zasilky tak tezkeho, ze to v Cesku nefunguje a nefunguje... (To v zahranici take eshopy dorucuji jen v dobe vhodne pro duchodce a nezamestnane a to jeste s presnosti osm hodin?)

 • 12. 11. 2013 13:11

  nechápu (neregistrovaný) 85.93.112.---

  Co mají e-shopy společného s doručováním využívají stávajících služeb a jejich procesy jsou bohužel takové.Mohou maximálně tlačit na dopravce , ale i velký shop českou poštu nepředělá a bohužel ji i přes problémy , které pošta způsobuje ji vyřadit nemůže (na což pošta hřeší) jelikož ji prostě zákazníci vyžadují. Lze to řešit zvýšeným počtem poboček a tyt dopravce odsunout na 2 kolej dokud se nebudou chovat tak jak mají.

 • 12. 11. 2013 14:38

  thr

  Na druhé straně vím o minimálně dvou obchodech (z nichž jeden je ve svém oboru možná největší v ČR, takže nic zanedbatelného), které sice poštu nabízejí, ale cenu za ni dali značně vyšší než u DPD či PPL, doručení zdarma je u české pošty taky až od vyšší částky než u jiných služeb...
  Takže sice nejde o přímé vyřazení, ale ekonomický tlak na zákazníky k volbě jiné možnosti může být docela výrazný.

 • 11. 11. 2013 20:59

  Martin Kalenda (neregistrovaný) ---.jisvi.klfree.cz

  Je fantasmagorie a přežitek tvrdit že je víkend něco extra. Díky situaci na trhu není problém najít lidi co budou mít víkend st/čt. I pro kvalifikované lidi není problem udělat deal a např je nechat dělat o víkendu za to že si v klidu nakoupí teď dárky v po/ut misto so/ne.

  Naopak usa mi přijdou s ohledem na rozlohu mnohem horší než kdyby to eshopy pustili napr praha, brno, ostrava. Lidí na doručování je dost, doprava je mín zatížená a pouze nefunguje logistika tj není např u mesíka síť lidí "v chodu".

  Nicméně člověk co by to v rámci "routy" tj ne mesík ale ráno do alzy/czc/mallu s dodávkou do odpoledne rozvážet. Spousta lidí je ve fin situaci že budou naopak rádi za takové přilepšení.