Hlavní navigace

Americká mládež tráví čím dál tím více času online

15. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

NielsenNetRatings, přední celosvětový výzkumník internetových médií a trhu, oznámil, že se během tříletého období vyměnily nejnavštěvovanější stránky mezi uživateli ve věku 12–17 let. Stránky nabízející výběr ikonek kamarádů IM klientů vystřídaly stránky nabízející pomoc s profily sociální sítě a vzhledy stránek. V září 2003 byla v této cílové skupině nejnavětěvovanější <a href=„http:www.originalicon­s.com/“>Originalicons.com. Není překvapením, že se dospívající děti aktivně zapojují do…

NielsenNetRatin­gs, přední celosvětový výzkumník internetových médií a trhu, oznámil, že se během tříletého období vyměnily nejnavštěvovanější stránky mezi uživateli ve věku 12–17 let. Stránky nabízející výběr ikonek kamarádů IM klientů vystřídaly stránky nabízející pomoc s profily sociální sítě a vzhledy stránek. V září 2003 byla v této cílové skupině nejnavětěvovanější <a href=„http:ww­w.originalicon­s.com/“>Origi­nalicons.com. Není překvapením, že se dospívající děti aktivně zapojují do stránek sociálních sítí jako jsou MySpace a YouTube, uvedl Ken Cassar, hlavní analytik NielsenNetRatings. Co je však překvapivé, je rozsah, do nějž se vyvinula široká řada podpůrných webových stránek ve spojení s těmi většími, známějšími webovými cíli. MySpace a YouTube jsou příčinou mohutného online ekosystému.

V září 2003 strávily děti ve věku 2–11 let online průměrně šest hodin a 39 minut; letos v září průměr narostl o 41 procent na téměř 9 hodin a 24 minut. Dospívající trávily online ještě více času, a to o 27 procent více z průměrných 21 hodin a 4 minut v září 2003 na 26 hodin a 48 minut v září letošního roku. Internet je součástí životů dětí stejně jako televize, škola a knihy, uvedl Cassar. Poskytuje zábavu, sociální interakci a vzdělávací příležitosti. Můžeme očekávat, že se prodlouží čas trávený dětmi online stejně jako se zvětší nabídky na webu a rozroste se síť jejich přátel a rodiny často používající web. (<a href=„http:ww­w.marketwire.com/mw/re­lease_html_b1?r­elease_id=171656­“>Tisková zpráva)

Autor článku

Autor absolvoval Gymnázium Sokolov. A nyní studuje obor. Anglický jazyk a literatura v rámci studijního programu Filologie na. Filozofické fakultě MU.