Hlavní navigace

Dění na Internetu

V Praze se demonstrovalo za svobodný internet. Proti Babišovi i Chovancovi

Lidí se nakonec na pražském Klárově nesešlo mnoho, státní pokusy o dohled nad internetem jsou ale zásadní. Uvnitř: GALERIE.

Doba čtení: 3 minuty

Piráti svolali do Prahy demonstraci za svobodný internet

Po dlouhé době se bude v Praze demonstrovat za svobodný internet. Jde o reakci Pirátské strany na některé legislativní nápady z poslední doby.

Doba čtení: 1 minuta

Svatoslav Novák skončí jako prezident ICT Unie. Nabídku ministerstva odmítl

První a prozatím jediný prezident ICT Unie Svatoslav Novák chce ve funkci skončit a zaměřit se na telekomunikace v zahraničí.

Doba čtení: 2 minuty

Videoreklama vyrostla oproti loňskému roku skoro na dvojnásobek

Ve videoreklamě se na českém internetu v listopadu protočilo 130 milionů Kč (necelých 18 % z display reklamy), uvádí Sdružení pro internetový rozvoj.

Doba čtení: 3 minuty

Jan Bezucha: Lukačovič byl málo drsný, Dočekal se nechal dost zmanipulovat

Jak vznikaly portréty pionýrů českého internetu, které ode dneška dražíme pro charitativní účely? Vraťte se s námi do doby před dvaceti lety.

Doba čtení: 6 minut

Stav českého internetu: růst internetové populace zpomaluje

SPIR má poprvé od srpna data podle nové metodiky, která lépe měří PC a mobily. Jinak tak nějak klasika, až na Evropskou unii a loterijní zákon.

Doba čtení: 4 minuty

Mladí a připojení. Portréty pionýrů českého internetu se draží pro charitu

Fotograf Jan Bezucha v začátcích českého internetu nafotil pro časopis Internet tehdejší výrazné osobnosti. Chystáme charitativní dražbu těchto snímků.

Doba čtení: 1 minuta

Zázračné vyléčení rakoviny? Jak svět naletěl jedné mladé dívce

Příběh Belle Gibsonové vypadal skoro jako zázrak. Vyléčit rakovinu jenom změnou životního stylu – kdo by si něco takového nepřál?

Doba čtení: 5 minut

Český internet je nad 7 miliony měsíčních uživatelů a videoreklama ros­te

Optimistický vývoj reklamy, stoupající videoreklama, crosmediální měření a boj proti zlému Google, co krade obrázky. Jak se ke konci roku daří českému internetu?

Doba čtení: 4 minuty

Český Forbes expanduje na web, nabízí na něm lifestyle pro úspěšné

Web české mutace Forbesu byl dlouho jen statickou upoutávkou na papírový časopis. Ode dneška na něm redakce nabízí samostatný obsah.

Doba čtení: 2 minuty

Jan Handl: Máme miliardu webů a tři miliardy internetových uživatelů

Otec World Wide Webu, na Twitteru připomněl, že jsme nedávno dosáhli události hodné oslavy. Za jak dlouho se dočkáme doby, kdy bude víc webů než lidí?

Doba čtení: 2 minuty

Počty mobilních uživatelů v ČR rostou, v květnu jich byly skoro 3 miliony

Zájem o informace z hokejového mistrovství překonal v květnu očekávání i přes výkony našich hokejistů. Zároveň znatelně povyrostl provoz z mobilních zařízení.

27. 6. 2014 17:38
Doba čtení: 1 minuta

Česká obchodní inspekce pustí výsledky svých kontrol na internet

Iniciativa OpenData.cz, sdružující experty z českých univerzit, spustila webový portál VysledkyKontrol.cz. Sledování aktivit ČOI tak bude mnohem jednodušší.

Doba čtení: 1 minuta

Seznam.cz už nechce být jen český, chystá prý spuštění globální služby

Tržby Seznamu se blíží ke třem miliardám a příjmy z reklamy stále rostou. Hodnota reklamy totiž loni, na rozdíl od ostatních médií, rostla o necelých dvacet procent.

Doba čtení: 4 minuty

Seznam.cz: Pokus s redesignem hledání končí a změníme agenturní bonusy

Upuštění od dlaždicové podoby výsledků hledání, změna bonusů pro agentury, spuštění nového Lide.cz a příslib nových map – Seznam na setkání s novináři zveřejnil řadu nových informací.

Doba čtení: 4 minuty

Uloz.to se s vydavateli nedohodlo, jeho spolumajitel začal hudbu prodávat sám

Nová služba Vivala je zřejmě důsledkem neúspěšných jednání Uloz.to s hudebními vydavateli. Lidé kolem Uloz.to teď pracují také na projektu na prodej filmů.

Doba čtení: 6 minut

NIX.CZ má novou konkurenci, majitel SuperHostingu spustil peeringové centrum

S myšlenkou vybudovat komerční peeringové centrum si Zdeněk Cendra pohrává už několik let. Jeho postupy ale s sebou nesou některé kontroverze. Má Peering.cz šanci uspět?

Doba čtení: 9 minut

Co je neomezený přístup k Internetu? ČTÚ rozjíždí diskusi o síťové neutralitě

Český telekomunikační úřad zveřejnil návrh pravidel pro řízení datového provozu. Snaží se definovat, jaká opatření může provider aplikovat, i co by měl mít zákazník právo vědět.

Doba čtení: 9 minut

Web IknowCzechia.com vysvětluje Američanům, že nejsme Čečna

Byl to nápad sobotního večera, chtěl jsem, aby už pro jednou všichni věděli, co a kde je Česká republika, vysvětluje autor, proč spustil stránku IknowCzechia.com.

Doba čtení: 1 minuta

15 let českého Internetu v číslech: V IT dnes pracuje dvojnásobný počet lidí

Celý minulý týden jsme si připomínali, jak se za posledních 15 let změnil český Internet. Zbývá ohlédnutí poslední – prostřednictvím statistik a čísel. Co se nejvíc změnilo?

Doba čtení: 1 minuta

Jaký byl Internet v roce 1998? Bojovalo se proti monopolu a vznikla Lupa

V roce 1998 vznikl Google, byl založen CZ.NIC či vznikla Lupa.cz. Lidé se k Internetu připojovali nejvíce po dial-upu, který chtěl SPT Telecom horentně zdražit. Ale narazil.

Doba čtení: 12 minut

Marek Antoš: Kdysi jsme zapomínali, Google si na vás ale pamatuje vše

Jak v roce 1998 Lupa vznikla, jak přišla ke svému jménu a jak se jako právník dívá na současnou podobu Internetu? Přečtěte si speciální narozeninový rozhovor s Markem Antošem.

Doba čtení: 15 minut

Češi loni v asijských e-shopech nakupovali hlavně drobnější zboží

Počet balíků z jihovýchodní Asie klesl na polovinu, naopak o necelou pětinu stoupl počet listovních zásilek z tohoto regionu. A pošta doručila o více než třetinu méně zásilek z USA.

29. 1. 2013 18:23
Doba čtení: 2 minuty

Online tržišti Fler.cz stoupl meziročně obrat o čtvrtinu na 187 milionů korun

Po téměř pěti letech provozu Fler denně navštíví 75 tisíc uživatelů a ročně se tady prodá na 1,8 milionu kusů zboží.

Doba čtení: 1 minuta

iDnes.cz oslavil patnáctiny, česká TLD doména .cz je ještě o pět let starší

Právě skončený víkend přinesl dvě internetová výročí: 12.1. uplynulo 15 let od startu „multimediálního magazínu iDnes“. A 13.1. zase 20 let od zanesení české TLD .cz do systému DNS.

14. 1. 2013 6:30
Doba čtení: 6 minut

Český Internet v roce 2012: Uživatelů přibývá, tradiční velikáni ale přestali růst

Jak se v roce 2012 změnil český Internet? Kdo jsou největší skokani roku a které servery ztratily nejvíc návštěvníků? A jaké trendy můžeme z čísel vysledovat? Podívejte se na rekapitulaci, kterou jsem připravili pro ročenku letošní konference Czech Internet Forum 2012. Čísla se týkají období říjen 2011 – říjen 2012.

Doba čtení: 5 minut

Pavel Vopařil: Jak velkého Černého Petra drží Centrum.cz

Otírat se o Centrum.cz patří na českém internetu jaksi k dobrým mravům, napsal na svém blogu ředitel komerční divize Centrum Holdings Pavel Vopařil. A jak to s Centrem podle něj vypadá?

Doba čtení: 5 minut

Tesco začne testovat osobní odběr u objednávek z e-shopu

Známý obchodní řetězec Tesco spustil letos v lednu e-shop s potravinami jako první ve své kategorii. Za první půlrok fungování se podle informací Tesca do e-shopu zaregistrovalo 30 tisíc lidí, kteří si koupili přes 2,2 milionu výrobků. Tesco zboží rozváží zákazníkům ze svého pražského, kladenského nebo mladoboleslavského obchodu. Za doručení zboží si účtuje 69 korun.

Doba čtení: 1 minuta

Nákupy v zahraničních e-shopech: Jak je to s clem a DPH a kdy poště zaplatíte 96 Kč navíc

Co čeká zásilku ze zahraničního e-shopu po vstupu na české území? U jakých zásilek je třeba počítat se zaplacením daně z přidané hodnoty a cla? A jaké poplatky si účtuje Česká pošta, a má na ně vůbec právo?

Doba čtení: 8 minut

Tomáš Vyskočil: Kdo skutečně tahá za nitky na českém internetu?

Seznam.cz běží jako namazaný stroj, Google vede v PPC reklamě, iDNES má problém, Centrum drží Černého Petra, Allegro je štika, Ringier je v onlinu pozadu a Sanoma doufá v zázrak. Jak vypadá situace na českém internetu očima Tomáše Vyskočila?

Doba čtení: 11 minut