Hlavní navigace

Česká obchodní inspekce pustí výsledky svých kontrol na internet

Jan Beránek

Iniciativa OpenData.cz, sdružující experty z českých univerzit, spustila webový portál VysledkyKontrol.cz. Sledování aktivit ČOI tak bude mnohem jednodušší.

Nové stránky pracují s daty, která inspekce poprvé zpřístupnila loni v září. Kromě IČ a názvu kontrolované firmy ukazují i datum zahájení kontroly, adresu a výsledky kontroly, případně výše pokuty. 

„Není-li u kontroly údaj o pokutě uveden, znamená to, že kontrola byla bez závad, případně že správní řízení stále probíhá a o pokutě nebylo dosud rozhodnuto nebo nenabyla právní moci,“ tvrdí tisková zpráva ČOI

Ještě během května by měla inspekce zveřejnit seznamy zajištěných padělků. Databáze zatím sleduje jen kontroly provedené u firem. Živnostníci jsou chráněni zákonem o ochraně osobních údajů. 

A vypadá to, že experimenty České obchodní inspekce uspějí i za hranicemi. Momentálně začínají o podobném projektu debatovat se slovenskými kolegy. 

Internetové prostředí není pro inspekci cizí. Jen loni zjistila u českých e-shopů víc než tisícovku přestupků a udělila webovým podnikatelům pokuty ve výši 6 milionů korun

Našli jste v článku chybu?
17. 5. 2014 16:18
Rdm (neregistrovaný)

ono to tam je, sice se musíte proklikat, ale dá se to najít. Problém je spíše v tom, že je to uvedeno jen formou paragrafů, takže pak už musíte hledat co jednotlivé paragrafy znamenají, pokud tedy neznáte zákoník zpaměti :)

16. 5. 2014 19:57
Alex (neregistrovaný)

Koukam spatne nebo tam nikde neni za co ta pokuta byla udelena? Cekal bych mapu se vsema pokutama a hlavne nejaky podrobnosti, ne nic nerikajici a nikam nevedouci odkazy..