Hlavní navigace

Piráti svolali do Prahy demonstraci za svobodný internet

David Slížek

Po dlouhé době se bude v Praze demonstrovat za svobodný internet. Jde o reakci Pirátské strany na některé legislativní nápady z poslední doby.

Možné omezení svobody ve virtuálním světě – to je důvod, proč Pirátská strana na sobotu 20. února svolala na pražský Klárov demonstraci za svobodný internet

Konkrétně se Pirátům nelíbí návrh na změnu loterijního zákona, ve kterém ministerstvo financí navrhuje zřízení seznamu stránek nelicencovaných loterií, které budou muset poskytovatelé připojení automaticky blokovat. 

Dalším důvodem má být deklarovaná snaha ministerstva vnitra o snížení anonymity na internetu, „…například diskutovaný koncept povinné elektronické občanky nebo zvažovaný zákaz šifrování,“ říkají organizátoři protestu.

Content

Pirátská strana protestuje také proti „kriminalizaci odkazu“. Sama čelí trestnímu stíhání kvůli provozování serveru sledujuserialy.cz (momentálně je nedostupný), na kterém publikovala odkazy na pirátské kopie seriálů na úložištích.

Demonstrace proběhne v sobotu od 14:00 a její součástí má být kromě tematických workshopů i pochod k budově ministerstva vnitra na Letné. Účastníci demonstrace budou moci podepsat petici s požadavky Pirátů.

Našli jste v článku chybu?
15. 2. 2016 16:17
V.Mlich (neregistrovaný)

To je taky omezování svobody internetu, když stát nařizuje providerům, co smí a co nesmí. Chyba uvažování Pirátů je i v tom, že blokace herních webů považují za začátek. Omezování svobody začalo už regulací kamenných heren, na internetu je to jen pokračování. Aspoň že správně pochopili, že blokací herních webů to nekončí.

15. 2. 2016 18:43
čtenář (neregistrovaný)

Doména jim funguje, ale nezaplatili hosting u zahraniční firmy. Měli zvolit prostor pro stránky u český firmy, ta by jim dala vědět několikrát, že si mají zas předplatit.