Hlavní navigace

Mladí a připojení. Portréty pionýrů českého internetu se draží pro charitu

9. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Fotograf Jan Bezucha v začátcích českého internetu nafotil pro časopis Internet tehdejší výrazné osobnosti. Chystáme charitativní dražbu těchto snímků.

Ivo Lukačovič, Marek Antoš, Jiří Dastych, Daniel Dočekal, František Fuka a další. Série portrétů výrazných osobností právě vznikajícího českého internetového světa vznikla v letech 1996 – 2003 pro časopis Internet.

U příležitosti 10. ročníku konference Czech Internet Forum chystáme charitativní aukci výběru z těchto de facto už archivních fotografií (samozřejmě vytištěných na profesionálním fotopapíru a zarámovaných) jedenácti tuzemských internetových pionýrů. 

Díky velkorysosti Jana Bezuchy tak budete moct přispět na mimořádně prospěšné aktivity neziskové organizace Cesty domů, z. ú., která poskytuje odbornou péči lidem v posledních chvílích života.

A tady jsou snímky, které půjdou do dražby:

Nikdo z nás neměl internet, ani povědomí o něm (ve studiu nebyl), a na focení chodili skuteční pionýři, nikdo předem nevěděl, kdo přijde a co je zač, vzpomíná po letech autor snímků. 

MM socky3

Přistupovali jsme k portrétům svobodně a fotili jsme podle toho, jak se dali portrétovaní manipulovat (většinou byli poprvé ve fotostudiu a byli zvídaví) a jaké jsme měli zrovna ve studiu rekvizity z jiných focení, dodává Bezucha. 

Aukce odstartuje na Aukro.cz 25. září v 15:00 a potrvá do 5. října 2015 do 15:00. Vydražené fotografie budou vystaveny během konference Czech Internet Forum v Národním domě na Vinohradech 21. října 2015, a následně předány úspěšným dražitelům.

Jan Bezucha, zkušený reklamní fotograf na volné noze a obrazový redaktor Lidových novin má za sebou bohatou kariéru se zkušenostmi a prací pro řadu známých značek a projektů. V roce 1992 založil ještě během studií fotografie na FAMU studio Lunatic Asylum.