Hlavní navigace

Web IknowCzechia.com vysvětluje Američanům, že nejsme Čečna

David Slížek

Byl to nápad sobotního večera, chtěl jsem, aby už pro jednou všichni věděli, co a kde je Česká republika, vysvětluje autor, proč spustil stránku IknowCzechia.com.

Několik tisíc návštěvníků, tisíce zmínek na sociálních sítích a průnik mezi nejpoužívanější hashtagy českého Twiiteru (dle statistiky Klaboseni.cz) – takový ohlas se za několik hodin povedlo vyvolat jednoduché stránce IknowCzechia.com.

Reaguje na omyl některých Američanů, kteří si při bombových útocích v Bostonu pletli Českou republiku s Čečenskem – odkud měli podle původních informací pocházet útočníci.

EBF17

Jeden z pomýlených tweetů

Obsah webu je jednoduchý – snaží se názorně vysvětlit, že Česká republika není to samé, co Čečensko, a že správné není ani označení Československo. Za nápadem stojí jeden člověk – Josef Polčiak, který podle svých slov dostal nápad na vytvoření webu v sobotu večer. A v pondělí kolem poledne se web objevil na Internetu.

„Doposud mám přes 19 000 návštěvníků, 70 % je z ČR a pomalu se zvyšuje návštěvnost z USA. Čísla ze sociálních sítí vidíte na stránce. K rozjezdu webu stačilo necelých deset odpovědí (Twitter) na příspěvky ohledně tohoto omylu,“ napsal Lupě Polčiak.

Našli jste v článku chybu?
23. 4. 2013 11:49
Rdm (neregistrovaný)

Vážený, sic neznám všech 250 států světa, ale když na to přijde, tak většinou nemám problém určit kde který stát leží, ať již to bude stát Afriky, Jižní ameriky nebo Asie a když si nebudu jist, tak zcela určitě nebudu z patra kecat blbosti, tak jak to udělala řada US uživatelů twitteru. Dokonce si troufnu říct, že dokážu vyjmenovat více US států než samotný rodilý a "vzdělaný" američan. O tom, že amíci nemají přehled ostatně svědčí i reportáž CNN, kde bývalý agent taky potvrdil Českou republiku …

24. 4. 2013 21:09
fg (neregistrovaný)

Znas vsechny staty sveta z hlavy? Bez pouziti google? Jisteze ne! A proc ne? Protoze vetsina z nich jsou bezvyznamne sedive fleky na mape. Ale i ten nejmene vyznamny stat v ty nejvetsi dire si bude myslet, ze kdyz on zna USA, tak obyvatele USA zakonite musi znat vsechny staty sveta.

Takze kdo je tu hlupak?