Hlavní navigace

Americká výzkumná agentura Nielsen ovládla firmu Mediaresearch

22. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Holding Nielsen odkoupil většinový podíl v tuzemské výzkumné agentuře Mediareserch, která se mimo jiné podílí na projektu NetMonitor. Ten měří návštěvnost českého Internetu.

Americká výzkumná agentura Nielsen odkoupila jedenapadesátiprocentní podíl firmy MEDIARESEARCH, a.s.prostřednictvím společnosti ACNielsen Netherlands. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Zbylých 49 % zůstává v držení dosavadního majitele, společnosti ADMOSPHERE LIMITED se sídlem v Londýně, za kterou stojí Iain Nils Hessey Rügheimer, Vladimír Komár, Tereza ŠimečkováMichal Jordan.

„Dohoda se společností Mediaresearch nám umožní poskytovat hlubší pohledy na chování spotřebitelů, a pomáhat tak našim klientům vyvíjet a prodávat jejich výrobky a služby efektivněji,“ uvedl Kyriakos Kyriakou, ředitel společnosti Nielsen pro východní Evropu.

Připomeňme, že Mediareserch je výzkumná agentura, která v Česku měří sledovanost televizí, monitoruje reklamní výdaje v médiích, ale podílí se také na výzkumu návštěvnosti a sociodemografie českéhoslovenského Internetu. Na projektu NetMonitor se ve spolupráci se společností Gemius bude podílet minimálně následující dva roky

Zástupci Mediaresearch slibují, že pro stávající zákazníky se prodejem kontrolního podílu ve firmě nic nezmění. 

„S novým společníkem je dohodnuto, že bude zachován vývoj českých technologií, stejně jako stávající zaměření společnosti a rozsah nabízených produktů. Vedle toho přinese strategické partnerství společnosti Mediaresearch a jejím stávajícím i budoucím klientům možnost využívat i technologie a produkty Nielsen, společnosti rovněž chtějí využít synergií a nabídnout trhu nové výzkumné produkty,“ uvádí firma v tiskové zprávě.

Zajímavý je obchod i z toho důvodu, že Nielsen už v Česku působí, a to prostřednictvím své dceřiné firmy ACNielsen Czech Republic, která se zaměřuje na výzkum nákupních preferencí. Naproti tomu Mediaresearch zase sleduje, na co se lidé dívají.

Obě firmy budou i nadále fungovat odděleně, byť novým členem představenstva firmy Mediaresearch se stane Kyriakos Kyriakou, ředitel společnosti Nielsen pro východní Evropu, a zároveň jednatel společnosti ACNielsen Czech Republic.

Cloud23

Už nyní je jasné, že firma opustí značku Mediaresearch. V druhé polovině roku se totiž přejmenuje na Nielsen Admosphere.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).