Hlavní navigace

Americkému zábavnímu průmyslu se zachtělo rootkitů, spyware a trojanů

29. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve zhruba 80 stránkách zprávy komise věnující se „krádežím amerického duševního vlastnictví“ se objevuje snaha o legalizaci rootkitů, spyware, trojanů a dokonce ransomware.

Zpráva (PDF) komise věnující se krádežím amerického duševního vlastnictví obsahuje množství zajímavých informací a návrhů na opatření. Na ty nejzajímavější návrhy narazíte například na straně 81. Je zde doporučeno, aby americké firmy měly právo bojovat aktivně proti krádežím intelektuálního vlastnictví kybernetickými cestami.

Additionally, software can be written that will allow only authorized users to open files containing  valuable information. If an unauthorized person accesses the information, a range of actions might  then occur. For example, the file could be rendered inaccessible and the unauthorized user’s computer could be locked down, with instructions on how to contact law enforcement to get the password  needed to unlock the account. Such measures do not violate existing laws on the use of the Internet,  yet they serve to blunt attacks and stabilize a cyber incident to provide both time and evidence for  law enforcement to become involved

Jinými slovy, americký zábavní průmysl stále předpokládá, že malware, rootkity, spyware či trojské koně jsou vhodnou výbavou „boje“ proti pirátství v dvacátém prvním století. A jdou tak daleko, že ve zprávě najdete návrh, aby neautorizovaný přístup k obsahu vedl k zablokování počítače uživatele. Ten by poté musel kontaktovat policii, přiznat se k činu a teprve poté získat kód, který by mu umožnil počítač odemknout.

Což je, mimochodem, mechanismus používaný tzv. ransomware, tedy malware/viry, které znepřístupní počítač a teprve po zaplacení určité částky ho opět odemknou. Zábavné na tom všem dokonce je, že je uvedeno, že „takováto opatření neporušují existující zákony užívání Internetu“.

Ale to zdaleka není všechno. Ve zprávě najdete zmínky o nutnosti dalších opatření – například fotografování „hackera“ jeho vlastní kamerou, nasazení malware do hackerské sítě, fyzické zneškodnění či zničení počítačů či sítí vlastněných hackery.

Zdroj: USA Intellectual Property Theft Commission Recommends Malware!

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.