Řádově desítky milionů korun by měl stát v příštím roce provoz Českého rozhlasu Plus, který letos vstoupil do analogového pásma VKV a stal se tak de facto čtvrtým celoplošným okruhem veřejnoprávního média. Na dnešním zasedání Rady ČRo to uvedl prozatímní šéf instituce Karel Zýka. Měly by to být řádově jednotky desítek milionů. Úplně přesně to ale říci nejde,
konstatoval Zýka s tím, že každé centrum instituce vyrábí pro určitou škálu stanic. Ke zbytečnému plýtvání finančními prostředky ale podle něho určitě docházet nebude.
K TÉMATU: Český rozhlas Plus vstupuje na VKV, naladíte ho ale i jinde
Chystám rozjezd produktového kontrolingu, který by byl schopen určit, kolik stojí každý pořad,
uvedl prozatímní generální a řádný technický ředitel Českého rozhlasu Karel Zýka. Bezproblémový chod a rozjezd „Pluska“ v letošním roce byl realizován hlavně díky úsporám v Úseku správy a provozu. Investice naopak putovaly zejména, zcela logicky, do Centra zpravodajství. Zýka upozornil, že ČRo Plus nemá samostatný rozpočet. Navýšení investic v letošním roce se týkalo nejen Centra zpravodajství, ale i Centra výroby.
ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas chystá spuštění nových VKV vysílačů, vyřeší problematické pokrytí
Radní Českého rozhlasu zároveň na svém dnešním zasedání odsouhlasili rozpočet veřejnoprávního média na rok 2016. Ten je sestaven jako vyrovnaný se shodným objemem nákladů a výnosů ve výši 2,193 miliardy korun (bez daně z příjmů právnických osob). Do plánovaných nákladů byly zakalkulovány mimo jiné rozvojové projekty Českého rozhlasu, kromě rozšíření vysílání stanice ČRo Plus i náklady na vývoj nových formátů a vznik tzv. Kreativního HUBu, ale i posílení hlavních stanic Českého rozhlasu – Radiožurnálu a Dvojky a také Nových médií. Rovněž v nákladech byly vyčleněny prostředky na sportovní akce mimořádného rozsahu (LOH v Brazílii, ME v kopané ve Francii).
Schválený rozpočet Českého rozhlasu pro rok 2016