Podobně jako v tuzemsku nebo ve zbytku světa, i v Dánsku se dal zábavní průmysl dohromady, aby vytvořil jednotnou frontu proti internetovému pirátství. Pojmenoval ji Antipiratgruppen.
Hudební a filmová studia ale potřebovala právníky. Právníky, kteří se do tématu zakousnou. Kancelář Johan Schlüter se do toho podle serveru TorrentFreak pustila a už v roce 2004 založila protipirátskou firmu DtecNet, která stojí i za programem, který je zaměřen na nalézání a mazání softwaru na sdílení souborů v počítačích uživatelů.
Firma brzy prorazila i v cizině a stala se partnerem americké Motion Picture Association of America (MPAA) a Recording Industry Association of America (RIAA) pro potírání pirátského sdílení obsahu.
Dále spolupracovala i s dánskou antipirátskou skupinou, která se během let přejmenovala na RettighedsAlliancen, tedy na alianci chránící autorská práva. V roce 2010 prodali právníci svůj DtecNet americkému MarkMonitoru.
Právní firma pak pracovala i pro dánská studia sdružená do asociací CAB, Filmkopi a Filmret, pro která spravovala výběr autorských poplatků. A letos v lednu studia oslovila americké auditory, aby prozkoumali, jak Johan Schlüter hospodaří.
Studie podle Torrentfreaku ukázala, že od roku 2011 zůstalo právníkům za nehty v přepočtu patnáct milionů dolarů. „Je to hluboké zklamání. Skončit dlouholetou spolupráci takovým způsobem,“ okomentoval překvapení a ztrátu důvěry Klaus Hansen, šéf asociace producentů.