Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku APEK: Na fingované doručování z e-shopů si stěžuje už jen třetina zákazníků od Radek O. - Pošta má cca 3500 poboček, takže tu síť...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 4. 2014 8:21

  Radek O. (neregistrovaný) ---.parfums.cz

  Pošta má cca 3500 poboček, takže tu síť má to nijak nerozporuji. Co je ale problém, tak to, jak toto dokáže využívat. Místo prodeje cigaret měli a mají pořádně šlápnout do toho, aby pošta fungovala, aby fungoval výdej zboží, aby člověk, co čeká na balík nestál ve frontě s dvaceti poukázkami apod. Kdyby jejcih systém při jejich síti fungoval, tak služby jako uloženka apod. by nikdy nevznikly, jelikož by neměly prostor na vznik. Prostě ten systém výdeje apod. není dotažen, je to pomalé, není to vůbec komfortní a přitom při hustotě sítě, by mohli naprosto ovládnout trh s výdejem zásilek eshopům. Je to ukázka, jak lze prohospodařovat potenciál, který dostali zdarma z doby minulé.

 • 10. 4. 2014 8:02

  Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.tbw.cz

  Vždyť ji má - co jiného je Balík na poštu. A u eshopů, které nenabízejí balík na poštu, si to pak na webu ČP stejně přenastavuju, že doručení nechci - s pošťákem se totiž vždycky cca o 1/4 hodiny mineme a to znamená, že balík je až do večera v dodávce (takže si ho nemůžu jít vyzvednout). A naopak, když se pokus o doručení vynechá, tak můžu balík rovnou cestou z práce vyzvednout na poště...

 • 10. 4. 2014 15:41

  T..... (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Má to jeden háček oproti jiným výdejním místům - je to o dost dražší než výdejna samotného eshopu nebo nějaká uloženka. Čili v podstatě to řeší problém u lidí jak u Vás, že zaplatíte poštovné a je výhodnější si to vyzvednou na té poště po cestě. Ale většina lidí volí osobní odběr spíš kvůli ceně, tudíž by si (za současných podmínek) ten balík na poštu stejně nevybrala, když za stejnou cenu má v ceně i ten "pokus" doručit to domů. Nebo má v dosahu jiné odběrní místo a že jich za poslední tři roky vyrostlo mraky - a tam je cena cca poloviční oproti poště.

 • 10. 4. 2014 21:50

  Taky jeden (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Jenže balík na poštu je o 10 Kč levnější, než balík do ruky. Proč nestojí polovinu ceny balíku do ruky ? Tím by zklikvidovali většinu konkurence, zásilkovny, uloženky... Raději prodávají losy, se ziskem 1-2% z prodeje.