Hlavní navigace

Apple si chce patentovat Smart Cover, který funguje i jako display

2. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z krytu na display tabletu nejdříve Apple udělal šikovný magnetický podstavec. Microsoft poté ukázal, že z něj může být i klávesnice. A teď to vypadá, že by v budoucnosti mohl fungovat i jako rozšíření displaye. Tedy pokud se bude realizovat patent firmy Apple, který podle serveru Engadget právě dnes zveřejnil patentový úřad v USA. Apple přitom žádost podal už v srpnu 2011. Plocha obalu Smart Cover, který se má k tabletu připojovat jednoduchým konektorem, se podle patentu mění v ohebnou…

Z krytu na display tabletu nejdříve Apple udělal šikovný magnetický podstavec. Microsoft poté ukázal, že z něj může být i klávesnice. A teď to vypadá, že by v budoucnosti mohl fungovat i jako rozšíření displaye.

Tedy pokud se bude realizovat patent firmy Apple, který podle serveru Engadget právě dnes zveřejnil patentový úřad v USA. Apple přitom žádost podal už v srpnu 2011. Plocha obalu Smart Cover, který se má k tabletu připojovat jednoduchým konektorem, se podle patentu mění v ohebnou obrazovku schopnou zobrazovat například ovládání multimédií, notifikace nebo další informace.

Podle doprovodný nákresů Apple počítá i s tím, že by se na obal dalo kreslit, nebo že by mohl sloužit jako klávesnice. Podání patentu samozřejmě neznamená, že by se tento koncept musel na 100 % realizovat.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn