Hlavní navigace

Názory k článku Apple vstupuje do světa Androidu. Trojský kůň se jmenuje Apple Music

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 11. 2015 12:05

  Jindřich Šaur

  V přehledu na konci mi chybí kolik lidí si platí hudbu přímo od Google. Nebo je to tak zanedbatelné číslo, že se ho ani nevyplatí uvádět?

 • 13. 11. 2015 8:36

  thr

  V první řadě není od věci dodat, že vydaná verze je beta, docela komické je, že zrovna rodinné předplatné zatím prý fungovat nemá (ale popis je trochu zmatený, možná to jen znamená, že alespoň někdo v rodině musí mít Apple zařízení, k testu se dostanu až dnes večer).

  Trochu škoda je, že se okamžitě objevil klasický problém roztříštěnosti Androidu - podporována je až verze 4.3, což je docela nepříjemné, zařízení s 4.1-4.2 bez možnosti upgradu jsou doslova spousty miliónů. Starší verze už asi zanedbat jde, ale minimálně podpora 4.2 by byla fajn.

  A moc nechápu, co je komu na tomto kroku divné. Je to zkrátka prostor k rozšíření předplatného jak ve smyslu zcela nových zájemců, tak ale i v oblasti rodinného předplatného, které je mimochodem z celé služby možná nejzajímavější. V tomto má Guardian plnou pravdu - situace, kdy se v rodině vyskytují zařízení jak Apple, tak Android není nijak neobvyklá a možnost pokrýt jediným předplatným všechny členy může oslovit leckoho. Prostě prostor pro růst předplatného je veliký, riziko poklesu prodeje hardwaru Applu je přitom minimální, počet lid, kteří se drží platformy Apple primárně kvůli Apple Music téměř jistě nestojí za řeč. Vidím to zkrátka jako šanci na slušný zisk s minimálními riziky, když se očekávání nenaplní, tak jen nebude zisk navíc, nějaké navazující škody do základního byznysu moc nehrozí.