Hlavní navigace

Steve Ballmer nahlédl, že je čas přenechat vedení Microsoftu někomu mladšímu

23. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zvláštní výbor bude posuzovat možné uchazeče o místo CEO — jak zevnitř společnosti, tak zvenčí. Ballmer mezitím nadále povede Microsoft, dokud se nástupce nenajde.

Steve Ballmer, jenž působil jako CEO Microsoftu od roku 2000, a jinak ve společnosti strávil už 33 let (nastoupil v roce 1980, když Microsoft zaměstnával teprve přes třicítku lidí), dnes oznámil zaměstnancůmtisku, že se rozhodl, že do roka Microsoft opustí. Stevu Ballmerovi je 57 let. Použil slova „retire“, pod kterým se obvykle míní odchod „na odpočinek“, ale jeho vlastní význam není tak úzký. Steve se jistě něčím zabaví.

Představenstvo společnosti ustavilo výbor na posuzování nových uchazečů. Steve Ballmer mezitím povede Microsoft nadále, dokud nebude jeho nástupce vybrán.

Steve Ballmer dnes zaměstnancům napsal, že je pravý čas odejít — v době, kterou nazývá „přeměnou společnosti“ na „poskytovatele zařízení a služeb, které lidem umožňují činit to, co je pro ně nejhodnotnější“. Další částí této proměny by Microsoft už měl provést někdo jiný. Nadále u ní prý musí být člověk, který bude moci zůstat po delší dobu.

WT100

Steve Ballmer je také jedním z největších jednotlivých akcionářů Microsoftu. Forbes jeho celkové jmění odhaduje přes patnáct miliard dolarů.

Akcie Microsoftu na zprávu odpověděly posílením kolem sedmi procent. Forbes uvádí, že Ballmer už po nějakou dobu čelil kritice, že v čele společnosti zůstává příliš dlouho.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).