Hlavní navigace

Barrandov začne vysílat nonstop a míří na Ještěd

11. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
11. 8. 2010

Po více než roce a půl od svého vzniku, stanice startovala 11. ledna 2009, začne digitální plnoformátový kanál TV Barrandov vysílat nepřetržitě, tedy 24 hodin denně. Stane se tak 30. srpna. Výjimku bude tvořit pouze neděle, kdy z důvodu technické pauzy vysílání skončí ve 2:30. Informaci sdělil serveru DigiZone.cz místopředseda představenstva a ředitel marketingu a PR Janis Sidovský.

MMF24

V současné době Barrandov vysílá od šesté hodiny ranní do půl třetí následujícího dne. O prázdninách je prvním pořadem Politická střelnice se Zuzanou Bubílkovou, posledním pak EZO.TV, kde se mohou zájemci prostřednictvím placených linek dozvědět, jaký je čeká osud. Stanice chce nabídnout svůj program všem divákům, tedy i těm, kteří ji sledují mimo běžnou vysílací dobu, uvedl Sidovský. Barrandov rozšiřuje vysílání na nonstop provoz proto, že se mu podařilo terestricky pokrýt již 76,1 % obyvatelstva (údaj uvedený na webu Českých Radiokomunikací).

Dalším krokem, který stanici čeká, je zahájení šíření digitálního signálu ze libereckého vysílače Ještěd, kam vstupuje do pozemního multiplexu 2 jako poslední. Spuštěním této lokality bylo koncem letošního března dosaženo třiasedmdesáti­procentní pokrytí České republiky touto sítí. Jako první zde odstartovala televize Prima i se svým kanálem Prima Cool, později přidala i regionální odpojování stanice R1. Nova a Nova Cinema vysílají na Ještědu od července. Barrandov nejprve o předčasném spuštění jednal, ale vzhledem k období letních prázdnin nechává spuštění svého signálu v severních Čechách až na přelom srpna a září.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).