Hlavní navigace

Bavorský regulátor se postavil proti šíření veřejnoprávního okruhu pro mladé na VKV

25. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Německý zemský regulátor BLM ve svém oficiálním prohlášení mimo jiné uvedl, že by zařazení stanice Puls narušilo rovnováhu mezi veřejnoprávní a komerční sférou.

S nepochopením se u bavorského regulátora médií BLM setkala myšlenka tamního veřejnoprávního rozhlasu Bayerischer Rundfunk (BR) šířit jeho okruh Puls určený mladým posluchačům prostřednictvím sítě VKV vysílačů. Médium chtělo původně této stanici věnovat část ze svých frekvencí pro tematický program BR-Klassik, který se orientuje, jak již název napovídá, především na vážnou hudbu. Regulátor v oficiálním stanovisku zdůvodnil, že tento krok by mohl v Bavorsku narušit duální systém, tedy poměr mezi veřejnoprávní a privátní sférou.

UXD

Z ARCHIVU: Bavorský rozhlas spustí digitální okruh Puls FM, který nahradí stanici on3radio

Bavorský regulátor konkrétně uvedl, že bezproblémový přístup ke stanici Puls by pro komerční vysílatele logicky znamenal nižší příjmy z reklamy a tudíž méně peněz na jejich fungování. Dostupnost stanice pro mladé posluchače prostřednictvím analogových i DAB vysílačů by navíc mohla způsobit citelný problém pro další úspěšný rozvoj digitálního rozhlasu u našich západních sousedů, konkrétně v této spolkové zemi. Stejně jako v České republice zůstává okruh pro mladé posluchače od veřejnoprávního média dostupný pouze digitálně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.