Hlavní navigace

Bavorský rozhlas odložil spuštění tamní obdoby Rádia Junior na neurčito

22. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Západoněmecký a Bavorský rozhlas se rozhodly spolupráci na projektu KiRaKa pozastavit,“ potvrdila serveru Dahnmedia.de mluvčí Bavorského rozhlasu Sylvie Stephan.

Rozhlasová stanice KiRaKa (Kinder Radio Kanal), kterou měl připravovat bavorský veřejnoprávní rozhlas spolu se svým západoněmeckým „kolegou“ WDR a odstartovat měl původně již 4. května, byl odložen na neurčito. Jisté je v tuto chvíli to, že okruh stoprocentně nezahájí své vysílání v letošním roce. Rozhlasová stanice, která měla být tamní obdobou Rádia Junior Českého rozhlasu, byla připravována i za účelem rozšíření digitální nabídky DAB v Bavorsku. Informaci o odložení startu bavorské obdoby rádia KiRaKa přinesl server Dahnmedia.de, kterému informaci potvrdila mluvčí veřejnoprávního média.

UXD

K TÉMATU: Bavorský rozhlas spustí dvě nové stanice, jednu už na začátku roku 2015

Západoněmecký a Bavorský rozhlas se rozhodly spolupráci na projektu KiRaKa pozastavit. Za prvé, WDR a BR ohledně společného projektu ještě nenašly společnou cestu v jeho podobě, a za druhé, nedokázali jsme se shodnout na tom, jak se obě média na chodu budou přesně podílet. Neočekáváme, že by tento projekt začal fungovat ještě v letošním roce, konstatovala Sylvie Stephan, mluvčí Bavorského rozhlasu. Stanice byla po aktualizaci seznamů odstraněna i ze stránek ukwtv.de v multiplexu fungujícím na kanálu 11D, který svým signálem zasahuje především do západní části České republiky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.