Hlavní navigace

Bavorský rozhlas odložil spuštění tamní obdoby Rádia Junior na neurčito

Lukáš Polák

„Západoněmecký a Bavorský rozhlas se rozhodly spolupráci na projektu KiRaKa pozastavit,“ potvrdila serveru Dahnmedia.de mluvčí Bavorského rozhlasu Sylvie Stephan.

Doba čtení: 1 minuta

Rozhlasová stanice KiRaKa (Kinder Radio Kanal), kterou měl připravovat bavorský veřejnoprávní rozhlas spolu se svým západoněmeckým „kolegou“ WDR a odstartovat měl původně již 4. května, byl odložen na neurčito. Jisté je v tuto chvíli to, že okruh stoprocentně nezahájí své vysílání v letošním roce. Rozhlasová stanice, která měla být tamní obdobou Rádia Junior Českého rozhlasu, byla připravována i za účelem rozšíření digitální nabídky DAB v Bavorsku. Informaci o odložení startu bavorské obdoby rádia KiRaKa přinesl server Dahnmedia.de, kterému informaci potvrdila mluvčí veřejnoprávního média.

K TÉMATU: Bavorský rozhlas spustí dvě nové stanice, jednu už na začátku roku 2015

Západoněmecký a Bavorský rozhlas se rozhodly spolupráci na projektu KiRaKa pozastavit. Za prvé, WDR a BR ohledně společného projektu ještě nenašly společnou cestu v jeho podobě, a za druhé, nedokázali jsme se shodnout na tom, jak se obě média na chodu budou přesně podílet. Neočekáváme, že by tento projekt začal fungovat ještě v letošním roce, konstatovala Sylvie Stephan, mluvčí Bavorského rozhlasu. Stanice byla po aktualizaci seznamů odstraněna i ze stránek ukwtv.de v multiplexu fungujícím na kanálu 11D, který svým signálem zasahuje především do západní části České republiky.

Našli jste v článku chybu?