Hlavní navigace

Bavorský rozhlas spustí dvě nové stanice, jednu už na začátku roku 2015

4. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropská veřejnoprávní média jsou si vědoma, že cílení na nejmladší posluchače je nezbytnou nutností. Dětská rádia fungují také u nás a na Slovensku, spuštění se připravuje i v Polsku.

Bavorský veřejnoprávní rozhlas Bayerisches Fernsehen připravuje na příští rok spuštění dvou nových tematických okruhů. Oba budou dostupné mimo jiné v nabídce tamního digitálního rozhlasu (DAB), takže zájemci z České republiky mohou počítat i s přesahem na naše území. Nejblíže svému startu je stanice BR Heimat, která se bude orientovat na tamní lidovou a dechovkou hudbu. Ta se těší velkému zájmu posluchačů. Pravidelně se s ní mohou zájemci setkávat na stanicích Bayern+ a Bayern 1. BR Heimat odstartuje už 2. února 2015. Pro poslech stanice bude nutný přijímač s normou DAB+.

Cloud 22 temata

K TÉMATU: Bavorský rozhlas připravuje nové digitální stanice, jedna z nich se zaměří na lidovky

Přesný termín startu už má ohlášený také okruh KiRaKa (Kinder Radio Kanal), který bude určen dětskému posluchači. Bavorský veřejnoprávní rozhlas bude na jeho obsahu a fungování spolupracovat se svým západoněmeckým „kolegou“ WDR, kde již stanice působí. Program KiRaKa by měl v této spolkové zemi odstartovat 4. května. Krok bavorského veřejnoprávního média s cílením na nejmladší posluchače je logický. Český rozhlasslovenský RTVS již provozují Rádio Junior, okruh cílený na děti připravují i v Polsku. V těchto zemích se distribuce orientuje na digitální kanály (internet, DAB).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.