Hlavní navigace

Bavorský veřejnoprávní rozhlas přechází do DAB+ a představuje řadu novinek

27. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ TABULKA – Přechod do standardu DAB+ je jasným vzkazem pro majitele starších digitálních rozhlasových přijímačů. Těm už budou tato zařízení v podstatě k ničemu.

Bavorský veřejnoprávní rozhlas připravuje už na zítřek, středu 28. ledna od 14:30, sérii novinek, která se týká digitální distribuce v normě DAB. Všechny stanice, které byly doposud šířeny v původním kódování, přejdou do normy DAB+. Nabídka veřejnoprávního rozhlasu na kanálech 11D a 12D se navíc dočká proměny. Nově budou regionální verze Bayern 1 šířeny i v druhé jmenované síti. Pro lepší orientaci najdete tabulku s novým složením multiplexů pod tímto odstavcem. Plánovaný krok souvisí se startem nového okruhu BR Heimat, který bude orientovaný na kulturu a lidovou hudbu, která se těší v Bavorsku velké popularitě.

Content tip EARLY

Rozložení stanic bavorského veřejnoprávního rozhlasu od 28. ledna, 14:30
Autor: Bayerischer Rundfunk

Rozložení stanic bavorského veřejnoprávního rozhlasu od 28. ledna, 14:30

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bavorský veřejnoprávní rozhlas začal testovat na satelitu Astra svůj nový okruh

Přechod do standardu DAB+ je jasným vzkazem pro majitele starších digitálních rozhlasových přijímačů. Pokud jsou obyvatelé Bavorska a také všichni posluchači v dosahu těchto multiplexů (především západní Čechy) držiteli zařízení pouze s podporou DAB, stanice sice naladí, ale už je nebudou moci poslouchat. Na všech programových pozicích budou mít ticho. Přechod na technologii DAB+ už byl loni proveden také v České republice. Vysílání mnichovské verze Bayern 1 zůstane nadále zachováno v původní podobě a v původním multiplexu na kanálu 11C, tedy z vysílačů Ismaning a Olympiaturm.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).