Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Blog.cz: nový domov pro deníčkáře od Jyxa od markon - Sám nějak nechápu potřebu lidí vytvářet univerzální blogovací...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 8. 2005 11:55

  markon (neregistrovaný)
  Sám nějak nechápu potřebu lidí vytvářet univerzální blogovací systémy, protože většina blogů na nich provozovaných je velmi nevalné kvality.

  Podívejte se na lide.cz, bloguje.cz a co je tam za blogy. 90% zcela bezcenného materiálu.

  Naprostá většina kvalitních blogů běží na vlastních systémech a vlastním hostingu. Každý člověk, který to myslí s blogem profesionálně si jej obvykle někde zprovozní s tím, že jej má plně pod kontrolou a může jej upravovat dále dle svých požadavků.

  Osobně si myslím, že blogovací systémy čeká stejný osud jako freehostingy. Dřív nebo později všichni zjistí, že každý solidní blogger chce mít zaručenu technickou podporu a rozšiřitelnost, a že za ní i zaplatí. Majitelé free blogovacích systémů pak získají z většiny nějaký "odpad", v kterém se štěstím najdou vyjímky.
 • 3. 8. 2005 12:26

  binarniladin (neregistrovaný)
  Nemám pocit že by kvalita měla nějak souviset s www adresou , když to hodně zjednoduším. Copak kvalitní obsah je schopen vytvořit výhradně člověk ovládající vlastní CMS? A odpoveď na otázku nadhozenou v příspěvku zní, protože o "blogovací prostor" je pořád zájem .:o) Počítám, že majitelům blogovacích systémů je salám banán jak kvalitní obsah na nich jede. Jako každý jiný podobný projekt, jejich hlavní komoditou je uživatel. (Nevím ovšem jak moc tohle platí pro bloguje.cz , vkládání reklamy je tam zatím v plenkách, a z Arthura mám tak trochu dojem, že bloguje je pro něj spíš nadšenecká záležitost
  než něco co by mu mělo přividělávat na činži)
 • 3. 8. 2005 12:53

  Arthur Dent (neregistrovaný)
  Chybná premisa.

  "Majitelé free blogovacích systémů pak získají z většiny nějaký "odpad", v kterém se štěstím najdou vyjímky."

  Uživatelé nepatří systému, ale systém uživatelům. Systém a ani jeho autora nemusí trápit, jestli jeho uživatelé píší z 90% "bezcenný materiál". Stejně jako prodavače pastelek nemusí trápit, že 90% obrázků, které těmi pastelkami někdo nakreslí, budou čmáranice.

  Taky nechápete potřebu vyrábět a prodávat pastelky? A co potřebu prodávat "domácí videokamery", když naprostá většina domácího videa je k nekoukání?
 • 3. 8. 2005 13:15

  dgx (neregistrovaný)

  Markone, nádherně si protiřečíš.

  Sám nějak nechápu potřebu lidí vytvářet univerzální blogovací systémy, protože většina blogů na nich provozovaných je velmi nevalné kvality.

  Naprostá většina kvalitních blogů běží na vlastních systémech a vlastním hostingu.

  Skutečně? Vlastní systém je takový, který si sám naprogramuji. Tedy různé WordPress, BLOG:CMS, Nucleus, Drupal, TextPattern, TruBlog atd. jsou jaksi opět jen univerzální blogovací systémy.

  Podle Tvé úvahy by bloger, který to myslí s blogováním smrtelně vážně, nutně musel být nudící se zdatný programátor s dostatekem volného času, který si napíše vlastní systém? A ti nejprofesionálnější blogeři si v céčku napíší i webserver?

 • 3. 8. 2005 14:57

  rony (neregistrovaný)
  nezmysel, na bloguje.cz publikovalo a publikuje VELA kvalitnych autorov. Netreba zakryvat, ze zaroven aj kopec odpadu ;-)

  Vlastny system si je schopny vytvorit clovek z IT, nie ktokolvek. A su aj ludia, ktori sa NECHCU trapit s hostingom, domenou a pod. ale predsa len chcu mat svoj "obcasnik".
 • 3. 8. 2005 15:39

  d.m.i.b.a. (neregistrovaný)
  Ja este dodam, ze blog je vlastne internetovy dennicek a preto by si ho poniektori ludia nemali menit z internetovym casopisom, resp. novinami, aj ked castokrat splna aj tuto sluzbu sukromnemu exibicionizmu, ale preco nie?

  Aj tu existuje dopyt a ponuka, ako v beznom zivote, teda ak niekto publikuje v svojom blogu kvalitne clanky, ma aj slusnu navstevnost. Ak nie, tak ludia nan kaslu a on si pise dennicek, ktory mozno cita sam.

  Podstatne ale je, ze sa najdu ludia, ktori pre inych dokazu pripravit system, ktory im umozni sa takto vyblaznit. A kedze nie kazdy je zdatny programator webovych aplikacii a zaroven nie je kazdy aj web dizajner a grafik, je logicke, ze niekto im takyto system musi pripravit.

  Takze kym pre poniektorych jedincov je cesta k blogu cestou dlhych hodin stravenych programovanim svojho vlastneho systemu, pokusov a omylov, ladeni chyb. Pre inych je to otazka par sekund na blog.sk alebo bloguje.cz.

  Poznam vela bloggerov, ktory maju vlastne systemy a pritom ich obsah nestoji za vela. Na druhej strane poznam kopec blogerov, ktori vyuzivaju systemy blog.sk, bloguje.cz, pooh.cz aj blog.sme.sk, ktorych prispevky su velmi citane a ktorych nazory si ostatni bloggeri velmi vazia.

  Nie je podstatna cesta ale ciel. Teda nie je podstatny nastroj, ktory clovek vyuzije na oznamenie myslienky, podstatne je, aby odznela.