Hlavní navigace

Názory k článku Bloggeři noviny nezachrání ani nezničí

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 5. 2005 13:57

  Martin Koníček (neregistrovaný)
  To by mě opravdu zajímalo, v čem jsou noviny objektivní? Dlouho je již nečtu, protože jsou právě maximálně neobjektivní , podávají subjektivní názory pod zástěrkou objektivity. V tom lepším případě jsou to subjektivním názory, v tom horším pár řádků upravených od ČTK.

  U blogu si člověk tvoří svůj názor a blog může noviny vytlačit, v cizině už se to pár blogům daří, jsou věrohodnější a důležitější než noviny.

  BTW co je to objektivita? To by ty články musel psát mimozemšťan, aby byly opravdu objektivní.
 • 5. 5. 2005 14:38

  cunda´s (neregistrovaný)
  myslím, že blogeři nikdy nemohou plnit zpravodajsko-informační charakter novin.proto jejich srovnávání je více méně irelevantní. Bloger má tu výhodu, že může prezentovat svoje názory zcela necenzurovaně a tudíž jakoby objektivně. Na druhou stranu u blogerů bude vždycky převládat osobní názor (či zaujatost) a nikdy se nedostanou na roveň objektivity novin.Otázku, jak jsou noviny objektivní tu nechávám stranou. V tom pravém slova smyslu nikdy nebyly a nebudou, ale to už je jiná věc.
 • 5. 5. 2005 16:10

  Jaxx (neregistrovaný)
  Dovolim si polemizovat s to "zahubou", osobne do kina chodim asi tak vyjimecne jako do divadla, stejne tak papirove noviny ctu tak jednou do roka kdyz mi je nekdo prinese, a to je jeste stejne jenom prolistuji. Dost mozna to primo nesouvisi s blogem, ale pak je tu vec ze jsem prestal uz cist ceska "odborna" inet media, protoze co tam se pise za hlouposti a zcela bez potrbenych technickych znalosti, takze jsem presel na blogy kde pisou aspon lide kteri vecem ze sveho oboru rozumi a pisou tedy sice svuj nazor, ale technicky cisty... uvidime co bude dal, pro masy asi zustanou denni tistene noviny, kino a internetove magaziny ruznych kvalit, ale technictejsi uzivatele si najdou jina "media" a za nimi prijdou dalsi a dalsi...
 • 5. 5. 2005 20:55

  Aleš Miklík (neregistrovaný)
  Objektivita je samozrejme nedosazitelny ideal, ovsem to novinari (vetsinou) dobre vedi. Ti seriozni o ni mohou jen maximalne usilovat, k cemuz v (tech lepsich) novinach slouzi cela rada mechanismu. Ze to v mistnich mediich ne vzdy dobre dopadne, je bohuzel vec trochu jina.

  Bloger na druhou stranu podobna omezeni nepotrebuje, coz je pro nej jista vyhoda. Nikdo od nej snahu po objektivite neocekava a tudiz ani nekritizuje subjektivitu - to vsak nemuze zakladat duvod k odhozeni usili o nestrannost i v tradicnich mediich...