Hlavní navigace

Brněnský JIC Ventures začíná investovat. Získal podíl v Gina Software

19. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: JIC
Jihomoravské inovační centrum rozjelo svou dceřinou společnost naplno a chce podporovat nadějné startupy, které prochází i brněnským akcelerátorem Starcube.

Tříprocentní podíl výměnou za řádově jednotky milionů korun, které mají pomoci brněnské firmě k expanzi do zahraničí. Gina, která se zabývá vývojem nástroje pro koordinaci záchranářů, si udělala jméno po zemětřesení na Haiti a od té doby také spolupracuje s OSN.

„OSN s námi prodloužilo kontrakt a otevírají se nám tím také další možnosti spolupráce v rámci misí, kde organizace působí. S partnerem v Malajsii zase plánujeme komplexní dispečinkové řešení pro jeden z největších zábavních parků na světě,“ popisuje šéf Gina Software Zbyněk Poulíček.

Jde o vůbec první investici společnosti JIC Ventures, která má finančně podporovat startupy. O rozjezd podobné akce už se snažil JIC dříve ve spolupráci s Raiffeisenbank, ale vyjednávání s bankou o půlmiliardovém fondu nakonec nedopadlo.  

Jihomoravské centrum dosud svým klientům nabízelo půjčky, ale dceřiná společnost mu umožní přejít k investicím do startupů, které prošly programem Starcube

UXD

„Chceme využít toho, že tyto firmy, jejich zakladatele i management dobře známe, máme s nimi navázány kvalitní vztahy a podporujeme je při budování byznysu,“ popisuje plány nové firmy šéf JIC Jiří Hudeček. Případné zisky z investic má investující firma vracet zpět do jihomoravského podnikatelského ekosystému. 

V Brně už tak mohou startupy získat podporu do začátků hned od několika zdrojů z komunity. Loni totiž vlastní investiční nástroj rozjel Y Soft. Do čela Y Soft Ventures se postavil Miloš Sochor a na začátku listopadu se v týmu objevil i ekonom Aleš Michl.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.