Tříprocentní podíl výměnou za řádově jednotky milionů korun, které mají pomoci brněnské firmě k expanzi do zahraničí. Gina, která se zabývá vývojem nástroje pro koordinaci záchranářů, si udělala jméno po zemětřesení na Haiti a od té doby také spolupracuje s OSN.
„OSN s námi prodloužilo kontrakt a otevírají se nám tím také další možnosti spolupráce v rámci misí, kde organizace působí. S partnerem v Malajsii zase plánujeme komplexní dispečinkové řešení pro jeden z největších zábavních parků na světě,“ popisuje šéf Gina Software Zbyněk Poulíček.
Jde o vůbec první investici společnosti JIC Ventures, která má finančně podporovat startupy. O rozjezd podobné akce už se snažil JIC dříve ve spolupráci s Raiffeisenbank, ale vyjednávání s bankou o půlmiliardovém fondu nakonec nedopadlo.
Jihomoravské centrum dosud svým klientům nabízelo půjčky, ale dceřiná společnost mu umožní přejít k investicím do startupů, které prošly programem Starcube.
„Chceme využít toho, že tyto firmy, jejich zakladatele i management dobře známe, máme s nimi navázány kvalitní vztahy a podporujeme je při budování byznysu,“ popisuje plány nové firmy šéf JIC Jiří Hudeček. Případné zisky z investic má investující firma vracet zpět do jihomoravského podnikatelského ekosystému.
V Brně už tak mohou startupy získat podporu do začátků hned od několika zdrojů z komunity. Loni totiž vlastní investiční nástroj rozjel Y Soft. Do čela Y Soft Ventures se postavil Miloš Sochor a na začátku listopadu se v týmu objevil i ekonom Aleš Michl.