Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bude Google platit médiím za použití článků? Je tu návrh reformy copyrightu od Vinczák - já ti hochu nevím, ale v tejto veci...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 9. 2016 15:33

  Vinczák (neregistrovaný) ---.nat.swan.sk

  já ti hochu nevím, ale v tejto veci som na strane spol. Google. A ešte jedna vec: Neviem ako budú vydavatelia vymáhať peniažky od tých, ktorí propagujú články na sociálnych sieťach, lebo ja keď odkážem na nejaký článok, ktorý ma zaujal a myslím si, že by mohol zaujať aj iných, dám odkaz a krátky úryvok na Facebook a od koho budú vymáhať - odo mňa či od Zuckerberga? A okrem toho to aj tak má jednu chybu, lebo bezodplatné zverejnenie krátkeho úryvku z nejakého textu (trebárs novinového článku) na spravodajské a iné účely je aspoň podľa slovenského autorského práva úplne kóšer. Českú legislatívu v tomto smere žiaľ podrobnejšie neovládam, neviem sa teda vyjadriť, ale predpokladám, že je to podobné.

 • 14. 9. 2016 16:09

  soumenvodnetbooku (neregistrovaný) ---.192.wms.cz

  Pevně věřím, že fair use (citace, kritika, odvozená díla) to snad nezasáhne, ačkoliv někteří distributoři a majitelé práv se už i proti fair use pokoušejí zasahovat, když nahlašují videorecenze či parodie na YouTube. Takže, kdo ví, kam to dospěje...

 • 14. 9. 2016 16:14

  Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

  Je to dobrý zákon, podpoří zavádění a výzkum AI, vzniknou AI stroje, které články přeformulují, změní fotografie tak, že budou vypadat jako udělané z jiného úhlu, s jinými osobami, dojde sice k virtualizaci obsahu a pozměnění reality, ale základní fakta zůstanou zachována. Asi jako by se informace šířily ústním podáním. Zmizí odkazy, zmizí zprávy, a ty nahradí synteticky vytvářené mýty pomocí AI na základě původních zpráv, nebo dat z IoT zařízení.

  Nebudete se dívat na původní film, či poslouchat původní skladbu, ale na plagiát vytvořený pomocí AI. Bonus bude ten, že si bude moci nastavit poměr toho co uvidíte podle vašeho vkusu, třeba více vražd, více či méně honiček v autech, rychlejší, pomalejší děj, oblíbeného herce v hlavní roli, nebo budete moci obsadit do hlavní role sám sebe. AI zajistí vizuálně a zvukově bezešvou úpravu.

 • 15. 9. 2016 10:55

  Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

  Ano, to je správná připomínka.

  Syžet bude podobný, tedy ho bude moci sdílet, vy se pak budete chlubit s povedenými scénami v nichž sám hrajete hlavní roli. Obdoba selfie, a samozřejmě děj bude vytváře AI tak, aby byl neočekávaný, ale držel se v nějakém komunitně sdíleném rámci, v rámci jakési subkultury.

  AI bude aktivně tuto komunitu sledovat a vytvářet pomocí své produkce. Jde ale o to, aby to nebylo založeno na autorských právech, ale reálně existující komunitě.

  Financováno to může být pronájmem samotné AI k zakomponování se do děje, nebo vloženou reklamou.

  Tento proces už ale existuje, lidé hrají hry, které pomocí youtube přenášejí a ty sledují jejich fanoušci.

  Podstatnější ale bude automatické "vymýšlení" tedy virtualizace zpráv. AI si najde obraz z kamer, které zachytily danou událost a vytvoří její vlastní obraz, tedy z jiného úhlu, jiného střihu s pozměněnými detaily tak, aby na tuto zprávu nebylo možné uplatnit autorské právo. V podstatě půjde o obrazové převyprávění dané události, které bude ale nerozeznatelné od obrazové reality originálu. Nepoznáte, že půjde o synteticky vytvořený obraz. Věcně to bude správně, detaily se budou odlišovat, třeba odstín barvy projíždějících automobilů, jiné synteticky vytvořené tváře chodců, jiné mraky, jiné fasády domů atp. Když vám někdo o něčem vypráví, taky si vytváříte obraz vlastní.

 • 15. 9. 2016 10:12

  dino

  Přijde mi, že máte poněkud podivnou představu o člověku. Proč se lidé dívají na filmy a seriály? Zabít čas je ten nejméně zajímavý důvod, těžiště je ve společenské sféře, máte si o čem povídat u oběda, herec je oblíbený především proto, že je oblíbený, být jeho fanouškem Vás začleňuje do určitého kolektivu a čím je tento větší, tím lépe. A dokoukat seriál (či s nekonečným držet krok) je určitá forma úspěchu, zvládáte něco kompletovat, dovršovat.

  Soukromá plně personalizovaná zábava sloužící jen k tomu zabíjení času je peklo. Jednak byste o to, co zhlédnete, nemohl s nikým podělit, prostě proto, že to nikdo jiný neviděl. A pokud to někomu nabídnete, proč by ho to vůbec mělo zajímat?

  Mimo této izolace (což Vás zřejmě netrápí) pak dalším důsledkem bude též něco podobného efektu znuděnosti životem, který můžeme pozorovat u opravdu bohatých lidí (v přítomnosti i minulosti), kteří pro uspokojení svých potřeb nemusejí nic dělat, vše je jim dosažitelné. Život jako jeden velký mejdan je ukrutná nuda a chce to hodně omamných látek, aby se to dalo přežít (případně převzít styl carského důstojníka a počítat s tím, že mě čeká kulka ať už v souboji či mou vlastní zbraní z důvodu ztráty cti).

  Pokud mi AI nabídne cokoliv, co si vymyslím (samozřejmě s tím, že sama dodá prvek překvapení, jinak by to bylo úplně marné), jak dlouho mě to bude bavit? Pokud můžu mít cokoliv, nic nemá skutečnou hodnotu.