Hlavní navigace

Názory k článku Budoucnost určí internetové fórum

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 10. 2002 9:42

  Ota Černý (neregistrovaný)
  Ta uvedená citace není ze zprávy sdružení Internet pro všechny, ale ze "zvacího dopisu" ČTÚ. Jinak souhlasím, že to vypadá, jako kdyby si to Telecom psal sám...
 • 30. 10. 2002 9:55

  GWB (neregistrovaný)
  Takove forum je k nicemu. Na foru se o nasem neexistujicim ADSL bude zcela jiste jednat ve stylu "a meli bychom si teda vysvetlit, jestli 2+2 je opravdu 4, nebo jestli ne, a pokud ne, jakou cestou bychom k tomu mohli dojit"

  Je to opravdu k smichu. Misto toho, aby se pritvrdilo na poslance, aby udelali LLU jak ma byt a na CTU aby pracoval jak ma, tak se asi brzo dockame toho, ze se budou vsichni IPO s CT dohadovat, kolik mu jsou ochotnit platit za mistni smycky a telecom v lednu prijde mozna se super vyhodnym dial-up pausalem pro podnikatele ve vysi svetovych cen za ADSL.

  Fu*k'em all.
  Radeji tu ropu z Iraku...
 • 30. 10. 2002 10:28

  PoChY (neregistrovaný)
  tak se mi zda ze se zase najizdi na klasicke petiletky. Jak dlouho chteji o takovy blbosti jednat sakra ? Tohle je normalni socialismus. Sejdou se, rokujou a h....o z toho. Pak se po roce zase sejdou zase rokujou a zase h....o. Je to k smichu. Tady se normalniho internetu proste nedokame :-(((
 • 30. 10. 2002 13:59

  Petr (neregistrovaný)
  Je uplne stejny problem ktery resi i toto forum. Dial-up je neco tak nesmyslneho, nezajimaveho, nespolehliveho a zastaraleho, ze se nevyplati o nem vubec mluvit. Pokud nekomu postacuje at je dostupny jen jako nouzova moznost za par set mesicne a tim to konci. Jestli ma vubec smysl se o necem bavit tak je to jen a jen ADSL, nic jineho.

  To nikomu nevadi ty tuny zbytecnych bezdratu, ktere ve vetsine pripadu existuji jen proto, ze nejaky uplaceny politik kdysi rozhodl, ze telekomunikacni draty vedouci do objektu a bytu se nesmi k nicemu pouzit ? Vzdyt je to naprosto nesmyslne. Jsou snad mesta plna 'alternativnich' rozvodu elektricke energie vysicich ruzne po sloupech v ulicich, trubek na dodavku vody, tunelu pro chodce a podobne ? Tady nepomuzou fora, ale jen politicky a ekonomicky tlak zvenci, napriklad EU.

 • 30. 10. 2002 23:54

  aa (neregistrovaný)
  Nějak mi unikl druhý odstavec, Vy snad máte ULL v jiných sítích (voda, plyn, teplo, elektrika???). To alespoň ten telekom má povinnost linku zavést. To ovšem neplatí pro jiné sítě, které zmiňujete.
 • 31. 10. 2002 0:27

  Petr (neregistrovaný)
  Ne, protoze v techto sitich jsou sluzby nabizeny a za vcelku prijatelne ceny (nerikam ze by nesly snizit, ale rozhodne to nejsou deseti az stonasobky jak u Telecomu), takze me to ani nezajima. Je snad jedinou moznosti jak dotahnout do bytu elektrinu si postavit vlastni elektrarnu, analogicky k dnesni situaci bezdratu ? Neni. Zkuste ale ziskat ADSL - neresitelne.
 • 30. 10. 2002 18:50

  Nishkam (neregistrovaný)
  Aniž bych chtěl komukoli vnucovat svůj názor, dovolím si konstatovat, že právě způsob vystupování Miloslava Sovy v diskusích mě osobně odradil od zájmu o tuto aktivitu.

  Mate nejakou konkretni vytku, nebo jeste lepe radu, jak zlepsit zpusob vystupovani?

  Co ocekavate od neprofesionala, ktery se jako jeden z mala rozhodl neco podniknout? Dela to ve svem volnem case a za sve vlastni penize. Nechapu proc misto podpory je tady ta kritika. Neni to jen omluva pro svoji necinnost?.. Samozrejme je to Vase vec, zda neco podporit nebo ne. Taky nikomu nechci vnucovat svuj nazor. V tom pripade vecnejsi a zajimavejsi by mi prisel clanek od organizatoru vyzvy, nez nic nerikajici komentar profesionala v oboru.

 • 31. 10. 2002 21:46

  jk (neregistrovaný)
  Tak jsem si ta fóra přečetl a celkem chápu, co může vadit. Konkrétní výtky k vystupování pana Sovy

  1. vztahovačnost, popudlivost. Na řadu celkem neutrálních dotazů místo odpovědi osobní útok. Jestli panu Sovovi ujíždějí nervy tímto způsobem neustále, těžko se divit, když někdo nemá zájem s ním komunikovat.

  2. zainternetlevnejsi@quick.cz. Na jednu stranu je to prkotina, na druhou stranu mi to přijde naprosto absurdní.
  Představte si bojovníka proti globalizaci, který chodí na oběd do Macka a svůj odpor k nadnárodním koncernům vyjadřuje tím, že jim tam plive po záchodcích.

  3. za nejlepší cestu k nižším cenám/lepším podmínkám pro zákazníka považuji vysoce konkurenční prostředí. Z petice mám spíš dojem, že cílem jsou státem stanovené nižší ceny. (U nás asi schůdnější cesta...)

  Radu bych taky měl - ať za petici mluví ti organizátoři, kteří pro to mají největší talent. Jinak proti panu Sovovi nic nemám, vážím si toho, že místo nadávání začal něco dělat.
 • 1. 11. 2002 15:56

  Sova Miloslav (neregistrovaný)
  Dovolím si zareagovat, jelikož se velká část článku dotýká mé osoby.Vše podstatné již řekl pan Rada.Co se týká vystupování v diskuzích, je potřebné si uvědomit, že naše iniciativa nese název "Internet pro všechny" - slovíčko "pro všechny" myslíme vážně - a tudiž moje příspěvky mají být srozumitelné všem lidem, ne jen uzkému okruhu odborníků:-)
  Co se týče mojí vznětlivosti - jak máte zareagovat na názor, který již jste tady jednou prezentovali - že bojuji proti Telecomu a mám e-mailovou adresu m.sova@quick.cz - je to moje první adresa kterou už dávno nepoužívám - za druhé, my nebojujeme proti Telecomu - my bojujeme za rychlejší,levnější a dostupnější Internet pro všechny - tudíž argument, že pan Sova využívá služeb ČTc a zároveň proti němu bojuje, je minimálně rána pod pás.

  Co se týče pana Peterky - vážím si ho jako odborníka na danou problematiku a nacházím v jeho příspěvcích spoustu podnětů pro naší práci, ale fakt že mi na jedné straně vyčítá nedodržování pravidel slušnosti na Internetu a na druhé straně píše o IPV aniž by před tím kontaktoval kohokoliv z nás, je přinejmenším smutný.

  Takže prosím všechny, kterým záleží na rozvoji Internetu v ČR, včetně pana Peterky - kontaktujte nás - v těchto dnech se skutečně bude rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat český Internet,kdy bude paušál,kdy bude ADSL a za kolik - a každý kdo může této iniciativě nějak pomoci má příležitost. S přátelským pozdravem, Miloslav Sova.

 • 1. 11. 2002 16:06

  Michal Krsek (neregistrovaný)
  Takže prosím všechny, kterým záleží na rozvoji Internetu v ČR, včetně pana Peterky - kontaktujte nás - v těchto dnech se skutečně bude rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat český Internet, kdy bude paušál, kdy bude ADSL a za kolik - a každý kdo může této iniciativě nějak pomoci má příležitost.

  Prave toto je zpusob komunikace, proti kteremu mam osobne velke vyhrady.

 • 30. 10. 2002 21:21

  Václav Rada (neregistrovaný)
  Článek pana Peterky je přesným příkladem toho, jak z neověřeného podezření vzniká fáma (viz Zajímavé je, že právě před několika dny.....). Proto bych rád alespoň pomocí tohoto příspěvku vše uvedl na pravou míru. Výzva k rozšíření Internetu v ČR vznikla v červnu tohoto roku z iniciativy běžných uživatelů Internetu, kteří už nechtějí platit tisícové částky za pomalé připojení přes dial-up a kteří ve svém bydlišti nemají zatím alternativu jiných připojení (bezdrát, kabel TV). Proto jsme doufali, že oznamované ADSL bude v rozumném časovém horizontu zavedené i u nás. Jak nabídka ADSL od ČTc dopadla, víte. Tehdy jsme se rozhodli, že nebudeme nečinně přihlížet a vyvineme jakoukoli aktivitu, která by alespoň trochu pohnula ledy (ČTc), v čemž nás ještě utvrdili údaje o cenách a podmínkách ADSL ve světě. Asi po měsíci existence "Výzvy" tzn.v červenci, jsme se rozhodli založit občanské sdružení, abychom získali statut, který by nám umožnil lépe jednat se zainteresovanými místy. Jelikož jsme všichni docela zaměstnaní lidé (já mám navíc dvouletou Vendulku :-), je zřejmé, že všechno nešlo tak rychle, jak bychom si přáli. Nejdříve je třeba získat informace o založení sdružení, sepsat stanovy, podat návrh na registraci atd., takže občanské sdružení Internet pro všechny vzniklo teprve minulý týden. To, že se Míla Sova a kolegové setkali na Invexu s panem Stádníkem a ten nás minulý týden pozval na včerejší jednání, nebyla žádná akce temných sil, mafií, tajných služeb, ale pouhá shoda náhod. My sami jsme o pozvání do poslední chvíle nevěděli a ani ČTÚ nevěděl o tom, že existuje občanské sdružení, to se dozvěděl až tehdy, co jsme potvrdili svou účast. Na závěr bych chtěl dodat, že ze strany různých rádoby internetových odborníků je nám vytýkána neprofesionalita a diletantství, k čemuž bych chtěl dodat jen to, že pokud chci mít lepší zdravotnictví, nemusím být doktor, pokud chci mít silnice bez děr, nemusím být silničář a pokud chci mít levnější a rychlejší Internet přes ADSL, nemusím vědět, jak zapojit na ústředně DSLAM. Přestože jsme uvedené odborníky včetně pana Peterky oslovili, aby nám právě svými technickými znalostmi pomohli získat odbornější pozici k jednání, nikdo se neozval. Od té doby jsme však díky kontaktu s problematikou sami získali takové znalosti, které nám pro prosazování našich cílů alespoň v této chvíli stačí. A podle mého názoru někdy příliš profesionální úhel pohledu neumožňuje člověku pohlédnout na problém v širších souvislostech (jak se říká pro stromy nevidí les). Jediný problém, který vidíme je ten, že zatímco v jiných zemích ADSL za přijatelné ceny funguje a u nás tomu tak není. A k řešení tohoto problému chce Internet pro všechny přispět. O tom, že oznámení o účasti sdružení na jednání byla pouhá citace zvacího dopisu, se už psalo přede mnou.
 • 31. 10. 2002 2:16

  Jirka (neregistrovaný)
  "Dovolím si konstatovat, že právě způsob vystupování Miloslava Sovy v diskusích mě osobně odradil od zájmu o tuto aktivitu."

  Přiznám se, že mi není zcela jasné, co tím chtěl autor říci. Jako publicista věnující se problematice se této aktivitě asi jen tak snadno nevyhne, koneckonců i v tomto článku o ní píše, takže to nám tu asi sdělil nechtěl. Pokud se snad má jednat o nějakou formu přímé podpory aktivitě, bylo by to pochopitelné v případě, že chce zůstat jako novinář maximálně nestranný, srozumitelné by snad mohly být i další důvody, ten uvedený se mi ale jeví jako poněkud dětinský. Sám jsem četl některé diskuse, kde se p. Sova vyjadřoval a vím, že tu čelil i výtkám některých účastníků (proč se ty své p. Peterka ani neobtěžoval v článku uvést?). Sova ve fórech propagoval petici, což se mi ale zdá oprávněné, protože bez propagace se o věci nikdo nedozví a organizátoři si jistě reklamní kampaň zaplatit nemohou. Co se týká připomínek k odborné způsobilosti, Sova se nikde netajil, že není na slovo vzatým expertem, ale řekl bych, že díky tomu zase dokáže vést dialog s podstatně větším počtem lidí, než s malou hrstkou sobě podobných zasvěcenců. Internet a jeho dostupnost je přitom věcí veřejnou a týká se i laiků, ať už se to někomu líbí nebo ne.
 • 31. 10. 2002 15:12

  student (neregistrovaný)
  taky nechapu hloupou narazku na p. Sovu. Cinnost tohoto sdruzeni je vice nez chvalyhodna. Co se tyce pomoci odborniku, mozna byste mohli oslovit studenty z FELu apod. A pokud jde o masovou akci, ktera by pritahla i pozornost medií, co oslovit studentske rady jednotlivych fakult a usporadat treba demonstraci.