Hlavní navigace

Názory k článku Café Barrandov Venduly Svobodové odstartuje s Michalem Davidem

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 4. 2011 13:44

  bez přezdívky
  Musím říct, že poslední dobou trošku s nevolí sleduji obsah DigiZone, zejména pak aktualit, týkajících se témat, která se by hodila maximálně do bulváru, spíš však jen na promostránky televizních stanic. Typickým příkladem může být "zpráva" o tom, že nějaká rádobyzpěvačka ze Superstar, po které neštěkne ani pes, uveřejní nový klip exkluzivně na české MTV, po které také neštěkne pes. Není mi jasné, co Digizone tímto sleduje a jestli si redakce myslí, že tohle má být obsahem webu o digitální TV a médiích. Chápu, že digitalizace končí a je třeba hledat zaměření, které udrží čtenost a zájem o web, ale tohle mi opravdu nepřijde jako cesta.
  V hlavě tohle už mám delší dobu, mluvil jsem o tom i s několika lidmi, kteří DZ čtou, a jsou podobného názoru - ale zatím se mi to nechtělo nějak ventilovat.

  Tohle už je ale trošku moc.

  Proč má být na tomto webu zpráva o tom, že jakási "celebrita", která vlastně vůbec ničím nikdy neproslula, si do jakéhosi svého pořadu někde zve další dvě "celebrity"? Přičemž Michal David je normalizačním pohrobkem, nad jehož obnovenou popularitou žasnu a nedovedu si ji vysvětlit, leda tak, že na tom někomu sakra záleží a má kontakty na důležitých místech, protože "michalodavidizace" české mediální scény v posledních letech dosáhla neskutečného rozmachu, ten člověk a jeho "hudba" jsou všude (v rádiu, televizi a dokonce se dostal i na Digizone), přičemž vlastně nikdo pořádně neví, jak se tenhle zjev zpět na vrchol popularity dostal.

  Je mi to fakt líto, co se s tímhle webem stalo, když se tu píše o tomhle. Přitom v mediální sféře je spousta oblastí, do kterých by bylo potřeba pořádně tepat, zejména pak v rozhlasovém éteru (otřesná nabídka ČRo, situace v ČRo obecně (tam toho je...) bída komerčních rádií a technická likvidace FM éteru atd.), ale i v oblasti televizní. Určitě ale není třeba psát o tom, že rádoby hvězda si pozve jednoho podvodníka a jednoho normalizačního pohrobka do svého pořadu.
 • 6. 4. 2011 15:02

  bez přezdívky
  Jako malé dítě se chováte maximálně Vy. Slyšel jste někdy o pojmu kritika, popřípadě konstruktivní kritika? Vzhledem k tomu, že jsem se i já osobně na obsahu DigiZone podílel, tak nechci jen tupě mlčet a když se mi něco nelíbí, tak to napíšu. Ostatně pro konstruktivní diskuzi k tomuto tématu jsem založil i diskuzní vlákno ve fóru, viz. http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1093.msg12530;topicseen#new

  Opakuji, že proti mediálnímu zaměření DigiZone nic nemám - ještě abych měl, když jsou média mým oborem, že... Kritizuji jen výběr konkrétních témat, protože některé věci zde zveřejňované opravdu vypadají spíš jak PR těch stanic, typicky ten příklad s "exkluzivním klipem". Určitě sem patří sledovanost, určitě sem patří významné změny programů stanic, ale nevím, zda sem patří to, že si nějaká nána pozve normalizačního zkrachovalce do svého pořadu (za situace, kdy ten pořad není nijak významný - kdyby ho sledovala polovina diváků, tak je to jiná). Takhle to prostě vidím.

  Zkuste raději místo toho štěkání obhájit to, proč by tu tyhle "zprávy" měly být.
 • 6. 4. 2011 14:17

  bez přezdívky
  No, to máte těžký. Mě se nelíbí nikdo z té trojky. Ale na druhou stranu - startuje nový pořad na celoplošné TV, a to si myslím, že na Digizone patří. Digitalizace spěje ke konci a pokud se bude tento web dále zabývat událostmi v médiích, mou pozornost si určitě udrží. Bohužel, ne vždy to musí být zpráva, ze které budu nadšený, tak už to bývá.

  Jinak o tom pořadu jsem viděl ukázku a hned se mi chtělo blin... Davida ještě chápu, taky nevím, kde se ta jeho popularita teď vzala, ale je mi ukradenej. Ale klesnout tak hluboko, že si do pořadu zvu ten odpad v podobě M.M., to už mi hlava nebere.
 • 6. 4. 2011 16:31

  bez přezdívky
  Máte naprostou pravdu a pod všechno co jste napsal spcecielně o Michalu Davidovi se velmi ochotně podepisuji.Snad jenom těch rajčat a kelímku onoho památného dne před mnoha lety,kterého jsem měl tu čest se zučastnit,bylo zoufale málo.
 • 6. 4. 2011 14:25

  Pamětník
  Ač mám podobné pocity, nikdy jsem se nepasoval na toho, který má právo na kritiku či komentování složení obsahu privátního webu. Jeho majitelé a redaktoři ví nejlépe, co ke svému podnikání potřebují, aby návštěvnost byla na potřebné úrovni. Že o návštěvnost opravdu stojí, svědčí i otevření volného přístupu na Fórum. I to původní, jen pro vyvolené, často bylo jen osobním náhledem na věci často přímo ani nesouvisejících s digitálním vysíláním.

  Ten, koho kritizovaná témata nezaujala, klidně může zprávu či aktualitu přeskočit, nečíst jí, ani na ní nereagovat. Jsou naopak tací, kteří se dokáží nad těmito většinou netechnickými tématy patřičně rozohnit a podporovat tak sami, nebo reakcemi na své diskutabilní příspěvky, návštěvnost webu DigiZone.

  Je totiž potěšujícím faktem, že počet opravdu technologických témat z oblasti DVB se přirozeně zmenšuje. Společně se zabydlováním této techniky v našich domácnostech, s rostoucí praxí uživatelů a dokončováním celého procesu digitalizace, jsou některá témata již vyčerpána a ztratila na atraktivitě i potřebnosti.

  Na druhé straně považuji témata kolem ČRo jen za teoretická "mudrování" několika příznivců rozhlasu na FM i v DAB. Jejich protesty, nápady i kritika jsou jen slepé patrony, které se nikdy nemohou trefit do provozovatelů těchto médií. Proto třeba obsáhlé příspěvky Chozého mi připadají velmi Don Quichottsky, bez sebemenšího vlivu na dění na rozhlasových vlnách libovolných délek i žánru a muziky na jednotlivých stanicích.

  Zda má i nadále právo Digizone na své vlastní označení "nejlepší web o televizi a digitálním vysílání", to ať posoudí každý návštěvník podle svých kritérií. Bohužel se ale nenabízí nějaká uspokojivější alternativa, kde by se technická témata nezačala stále častěji ztrácet v "bulvárních" zprávičkách, nebo osobních přestřelkách zapřísáhlých odpůrců.
 • 6. 4. 2011 15:35

  bez přezdívky
  Protože jsou lidi, kteří tiskové zprávy nečtou a mohou jim tyto informace přijít důležité, nebo přinejmenším zajímavé. Máte pravdu, že pořady tv Barrandov nijak neovlivňují mediální dění a už vůbec ne ty jejich zkrachovalé vykopávky v roli moderátorů. Na druhou stranu tento server není nějak omezen počtem článků, že by tím utrpěly další informace na úkor takovýchto PR zpráv, tudíž nechápu vaše rozhořčení. Pokud jste byl zakladatelem DigiZone, nebo zkrátka máte k tomu webu nějaký pracovní, citový, nebo kdo ví jaký vztah a vadí vám, že se portál nyní ubírá takovýmto směrem, tak to je samozřejmě věc jiná, ale to už by se asi chtělo spíše obrátit přímo na jeho aktuální tvůrce třeba formou mailu.
 • 6. 4. 2011 14:47

  bez přezdívky
  Zkuste laskavě tyto články přeskočit a nechat je tu pro ty, které zajímají, jelikož takových lidí je docela dost! My vám taky nekafráme do témat, která nezajímají nás a nechceme tu po redakci, aby o nich nepsala, protože nám tu přijdou zbytečná. Chováte se jako malé dítě.