Hlavní navigace

Capsa.cz nabízí jednotlivcům úložiště s kapacitou 11 GB zdarma

Martin Vyleťal

Capsa.cz oficiálně otevřela své cloudové úložiště i jednotlivcům. Ti mají bezplatně k dispozici prostor pro zálohování dat o velikosti 11 GB.

Provozovatel cloudového úložiště Capsa.cz dnes spustil novou službu pro ukládání objemných dat pro běžné uživatele. Až doposud se přitom firma orientovala spíše na firmy. Posun k jednotlivcům a domácím uživatelům už naznačila loni v prosinci spuštěná beta verze služby Moje Capsa. Ta nabízela bezplatně prostor pro zálohování dat o velikosti 12 GB, uživatelé se ale museli přihlásit přes MojeID.

Ode dneška je k dispozici finální verze služby. Nabízí jednotlivcům zdarma kapacitu 11 GB. Pro náročnější uživatele jsou dále připraveny balíčky 44 GB, 200 GB, 600 GB, 2 TB a 8 TB, a to za cenu 1 Kč za 1 GB včetně DPH měsíčně.

Ke službě patří aplikace instalovatelná do Windows, která se postará o synchronizaci složek. A skrze javový aplet je možné otevírat ve Windows soubory přímo z úložiště, přitom se aplet stará o jejich průběžné ukládání. 

Content 2017 - tip Creative Dock

Kromě zmíněné aplikace pro Windows a webového rozhraní lze k datům přistupovat i pomocí populárního FTP protokolu. Ten využijí nejen například uživatelé Apple, ale i ostatní uživatelé, kteří díky němu mohou na Capsu ukládat i data z webových kamer nebo automaticky naskenované a odeslané dokumenty ze skenerů.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
27. 3. 2013 17:14
Hoaxer (neregistrovaný)

Podíval jsem se na hlavní stránku, jsou zde rozesmáté tváře uživatelů Capsa, ale všechny ty xichty pochájí ze stránek fotobank.

Viktor, student architektury http://www.istockphoto.com/stock-photo-7256206-smiling-man.php

Makler Milan: http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-portrait-of-businessman-smiling/skd182125sdc

V podmínkách:

Poskytovatel nenese odpovědnost za škody způsobené ztrátou či únikem informací v průběhu přenosu dat do/z aplikace či po dobu jejich uskladnění na server…