Hlavní navigace

Capsa.cz nabízí jednotlivcům 12GB úložiště, které spolupracuje s Windows

20. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Capsa.cz dosud nabízela sdílené oblačné úložiště firmám a skupinám, doplněné o další nástroje pro týmovou spolupráci, a to v programech převážně placených. Nyní spustila betaverzi služby pro jednotlivce — „Moje Capsa“ — která nabídne bezplatných 12 GB, ale musíte se přihlásit přes MojeID, popřípadě si je můžete založit. Jan Raab nám vysvětlil, že ve fázi beta potřebují tímto způsobem ohlídat počet uživatelů. V budoucnu zamýšlejí nabízet také 8GB prostor uživatelům bez MojeID.

Capsa.cz dosud nabízela sdílené oblačné úložiště firmám a skupinám, doplněné o další nástroje pro týmovou spolupráci, a to v programech převážně placených.

Nyní spustila betaverzi služby pro jednotlivce — „Moje Capsa“ — která nabídne bezplatných 12 GB, ale musíte se přihlásit přes MojeID, popřípadě si je můžete založit. Jan Raab nám vysvětlil, že ve fázi beta potřebují tímto způsobem ohlídat počet uživatelů. V budoucnu zamýšlejí nabízet také 8GB prostor uživatelům bez MojeID.

Tipy C

Uvedením nové služby sledují tvůrci Capsa.cz rozšíření uživatelské základny a povědomí o službě. Proto je součástí Mé Capsy i jakási ochutnávka v ní obsažených aplikací Kalendář a Úkoly.

Ke službě patří aplikace instalovatelná do Windows, která se postará o synchronizaci složek. A skrze javový aplet je možné otevírat ve Windows soubory přímo z úložiště, přitom se aplet stará o jejich průběžné ukládání. Otevírání skrze aplet zatím nechodí na Macu, a to prý pro odlišnosti v Javě na Macu.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).