Hlavní navigace

Názory k článku ČASO vstupuje do příprav DVB-T2, startuje nová televize Tuty a příspěvek na nákup přijímače

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 5. 2017 13:00

  Pamětník

  Koncesionářské poplatky jsou v ČR jen jiná forma daně. Stát cítí potřebu provozovat pro všechny své občany veřejnoprávní média. Občané si za to platí proto, že jejich demokraticky volení zástupci to tak zařídili. Pokud voliči patřičně neprotestují proti SD "mazanicím", pak je prskání jednotlivců jen jejich osamocený anonymní projev na webu, bez jakéhokoliv účinku.

  Plno občanů si myslí, že stát neumí se svým rozpočtem správně nakládat, tak je snad výhodnější, když TV vysílání zajišťuje někdo z Lucemburska. A je snad normální, že když tato firma dobře plní úlohu v zajištění TV vysílání pro občany ČR, tak jako správně fungující firma hospodaří se ziskem, který proudí k majitelům. Co je na tom v tržním hospodářství divného a špatného? Jen asi to, že Áda sHitler není schopen takové služby zajistit a proto jiným závidí. ;-)

 • 20. 5. 2017 20:20

  Pamětník

  Kolik jednotlivců z řad našich občanů ČASO tedy představuje? Sdružuje komerční firmy a jejich zisk zajímá jen jejich majitele, tedy ne diváky.

  Někdo si může myslet, co si myslí strejc. Třeba je pro něj a jeho drahou polovičku, důležitější free TV příjem na chatě, než kvalita příjezdové cesty. A, nikde není napsáno, že při payTV budou ušetřené státní peníze použity právě na jeho silnici. Čili zase jen fabulace a přesvědčení, že já Áda to myslím s lidmi nejlépe.

  TV není jen prostředek na zahnání nudy, ale mocný nástroj politiků na ovlivnění svých voličů. Ádo, Ádo, s tím Tvým snažením postarat se o nevědomé občany jsi už komický. Ale, pokud Tě to uspokojuje, dál tady sepisuj, co všechno úřady dělají špatně a co by měl stát pro občany dělat přednostně. Jen je to už od Tebe nudná obehraná písnička. :-D

 • 20. 5. 2017 13:12

  kotanen

  Tak teď jste vyhrál sošku Myšo vtipkára :-D Brání snad někdo platit spolku ČASO dobrovolně? Naopak, spolek ČASO usiluje o to, aby diváci ztratili možnost volby a nedávno jste sám uznal, že i televizní stanice by měly mít možnost volby samy si zvolit prostřednictvím které platformy bude vysíláno. Lucemburskem zajisté myslíte M7 o tom nemůže být pochyb. Provozovatelům vysílacích služeb na provoz přechodných vysílacích sítí žádný občan nic nepřispěl, Radiokomunikační účet je plněn z výběru poplatků, které zaplatily firmy využívající radiové spektrum. Všechny lži, které jste navršil v příspěvku už byly v minulosti vyvráceny a jsou jen pro smích :-D

 • 20. 5. 2017 18:42

  bez přezdívky

  Ale Mlho, tady vůbec nejde o to, jestli někdo bude na něco dobrovolně přispívat. Když bude dobrovolně, tak ať si přispívá, každého volba. Jde o to, aby naopak lidé (občané této republiky) nemuseli povinně přispívat, tj. aby nenažrané pozemní vysílání neustále nenatahovalo ruce ke státu. Jestli bude pozemním operátorům jejich cirkus platit nějaká TV stanice, tak ať klidně platí, s tím také žádný problém není. Stejně jako nebude problém s tím, když to zaplatí charita nebo divák. Ale ne stát, to je špatně, a to také ČASO zcela správně kritizuje.
  Radiokomunikační účet není žádné vzduchoprázdno, které nikdo nevlastní. Je to majetek státu, takže majetek všech zdejších občanů, spravovaný státní organizací ČTÚ. A pokud z tohoto účtu mizí peníze někam do Lucemburska, tak se jedná o prachobyčejnou zlodějnu. Peníze za pronájem národního bohatství (což jsou kmitočty) mají putovat přímo do státní pokladny a stát je má použít na věci nezbytné (a nikoliv zbytné, což je TV zábava).

 • 22. 5. 2017 0:24

  Pamětník

  K divení je snad jen to, že jistý Áda sHitler jen o něco výše napsal:"protože o České televizi - což je příjemce koncesionářských poplatků - nikdo netvrdil, že by měla být kódovaná (byť v okolních státech, např. Rakousku, kódovaná opravdu je)." A najednou už zase kódovaná je.

  Další Tvůj výmysl se týká vody. Nenapsal jsem, že za pitnou vodu na chalupě neplatím, dokonce jsem uvedl, kolik, to jsi zase jenom něco zmotal, jak sám rád říkáš, hrušky s jablky. Ani mi není divné, že si sám sobě za vodu z mé studny nic neplatím a nemusím to balit do absurdna s porovnáním platby za příjem z vlastní TV družice.

  Policii sice máme jen jednu, ale soukromí detektivové už u nás také fungují a podle tržních pravidel, která v tomto jednoduchém porovnání uznávám. To jen Ty máš jasno v tom, kterou službu má financovat stát a u které je to nepřípustné. A, snad tomu i věříš. Státu bohatě stačí stanice ČT, komerční stanice jen zajímá zisk z ještě většího miliardového balíku z reklam, tak ať se snaží a zkouší, co udělá s jejich sledovaností pokus o přímé zpoplatnění HD.

  Ty si asi děláš čárky, nebo kompletní statistiku, na jaký druh TV stanice se díváš, mně to opravdu je a zůstane jedno. Pro mne je důležitější program a nestydím se za to, že to je třeba někdy i některými opovrhovaná NOVA. Protože nelobuji za DVB-S, jako Ty, chápu politické řešení, které z eráru financuje dočasný souběh pozemních platforem. Nevím, proč bych se tím měl nervovat, Tobě to asi dělá dobře. Budiž Ti tedy přáno.

  Také bych Ti doporučil si doplnit informace, kolik je na ASTRA1 volných německých stanic v HD. Více než 50 a asi jsi špatným prorokem, když netušíš že: "Německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF nebudou ani v budoucnu omezovat svou satelitní distribuci, která má povahu nekódovaného vysílání prostřednictvím družice Astra (pozice 19,2 stupně východně) a částečně i Hotbird (13 stupňů východně). Instituce to uvedly ve společném stanovisku, které zveřejnily v pátek, a to ve chvíli, kdy se jim nepodařilo získat vysílací práva pro živé přenosy z katarského mistrovství světa v házené, jež se koná od 15 ledna do 1. února. Tlak držitelů atraktivních sportů je logický, nicméně německá veřejnoprávní média mají v dané věci jasný postoj. Obě instituce šíří na satelitu stanice ve standardní i HD kvalitě."!

 • 20. 5. 2017 10:52

  kotanen

  Ten spolek má natažené ruce ke třem milionům domácností a neskutečně se třese minimálně na 79Kč od každé domácnosti měsíčně, což jsou necelé tři miliardy Kč ročně. Někdo se tu holedbal, že je pozemní vysílání drahé, ale tři miliardy provoz vysílacích služeb ročně v pozemním vysílání nestojí ani náhodou :-D

 • 20. 5. 2017 18:30

  bez přezdívky

  Jenomže ČASO má naprostou pravdu, protože pozemní vysílání není nějaké perpetuum, které bude fungovat jen tak samo o sobě. Vždycky to bude muset někdo platit. A když nejsou ochotny TV stanice, tak logicky nastupuje divák. Rozhodně ne ale stát, protože to by bylo právě ono darmožroutství, kdy všichni občané tohoto státu budou přispívat na něčí soukromé podnikání a odliv zisku kdovíkam za hranice.

 • 20. 5. 2017 18:54

  bez přezdívky

  Tvůj příspěvek je úplně mimo mísu, protože o koncesionářských poplatcích vůbec nebyla řeč.
  Pokud jde o prskání, tak ČASO zcela jistě není osamocený jednotlivec a svědčí o tom i humbuk, který se díky jejich prohlášení spustil :-)

  Plno občanů si myslí různé věci, ale bohužel hodně lidí už nedomyslí, že peníze nasypané třeba pozemním operátorům na jejich podnikání musí logicky chybět jinde. Takže např. strejcové vyrážející na víkend na chatu pak řvou, že je silnice samá díra a záplata - i to je potažmo důsledek toho, že stát sype peníze kam nemá a naopak není schopen řešit co má.

  A jenom pro zopakování - TV vysílání je ryze komerční služba jako každá jiná a není ani ten nejmenší důvod tuto službu nějak státem preferovat. Pro občany je spousta dalších služeb, mnohem důležitějších a v nich se stát neangažuje. Zato v čumění na TV se může přetrhnout...

 • 20. 5. 2017 21:21

  bez přezdívky

  Na chatě pro mě bude zcela jistě důležitější třeba vodovod a dostupné zásobování potravinami, než jakási TV. A zřejmě tě to překvapí, ale i za vodu z veřejného vodovodu musím platit a potraviny mně stát taky nedává zadarmo :-)
  Ohledně nevědomých občanů je to právě ono rádoby bezplatné pozemní vysílání, které si hraje na to, jak se o někoho stará. Tedy přesně opačně, než se dětinsky domníváš. Satelitní operátoři s žádnými podobnými pitomostmi nepřichází a jasně deklarují, že za každou službu je potřeba platit. Nežijeme kdesi v KLDR nebo obdobném ráji na Zemi, aby něco bylo gratis.

 • 21. 5. 2017 12:26

  Pamětník

  Je hezké, že vyjmenováváš pro Tebe důležité věci na Tvé chatě. Jistě tam máš i placený příjem DVB-S2 a proto možná sousedům závidíš, že na ty chvíle, když prší, nebo je večer lepší být v chatě, tak jim stačí pár SD stanic, za které, protože již zaplatili koncese za domácí příjem, nemusí nikomu, kromě elektriky, nic platit.

  Na chalupě, kam jezdím já, za celý rok platíme vodné a stočné kolem 125.-Kč. Která placená TV platforma je levnější? Když už to uvádíš jako příklad nezbytné placené služby. Pokud by stát rozhodl, že přístup k pitné vodě je základní občanské právo, vybíral by paušální poplatek a voda by mohla být "zdarma". TV je ale lepší politická páka a nástroj propagandy, proto stát zavedl veřejnoprávní ČT.

  Když už jsme u toho, zda je normální platit za služby satelitním operátorům, tak v tom nevidím mezi námi rozdílný přístup. Kdo chce, ať za DVB-S platí. Já mám na chalupě také kvalitní příjem z TV satelitu, ale vše je free, často jsou programy německých HD stanic zajímavější než ty tuzemské. Podle Tvých kritérií bych měl platit i za sledování německých stanic, vždyť je to služba jako každá jiná, dokonce pro celou Evropu a zde nic nemá být zadarmo. Ale tyto stanice ode mne nic nechtějí platit, mám to gratis a není to z KLDR. Divné, co? ;-)

 • 21. 5. 2017 16:23

  bez přezdívky

  Aha - nemá. Takže zatímco operátoři terestriálu musí odvádět státu poplatky za frekvence, sateliťáci nikoliv. Hezká (ne)rovnost podnikatelského prostředí :-)

 • 21. 5. 2017 19:38

  bez přezdívky

  Jenomže pozemní operátoři odvedou poplatky a mají jistotu, že jim na jejich písečku nebude úřadovat žádná další konkurence a ještě povinně ze zákona dostanou přihránu Českou televizi, která jim pravidelně platí za šíření. Zatímco SAT operátoři sice státu nic odvádět nemusí, ale jistota žádná.
  Každopádně pokud chce někdo užívat majetek státu, tak za něho musí platit a neobstojí ani výmluva typu, že nějaký jiný operátor, jenž šíří signál jiným způsobem, platit nemusí. Pozemní operátoři šli do podnikání s vědomím, že pronájem frekvencí není zadarmo, a kdyby jim to tak extra vadilo, tak.

 • 21. 5. 2017 19:40

  Pamětník

  Ty mne kritizuješ, že míchám hrušky s jablky, ale sám zase vyzobáváš jen tu "pravdu", která se Ti právě hodí. Udivuje mne, že nevíš, jak se provozuje ČT ze satelitu. Příjem totiž kódovaný je. Divák si sice mohl pořídit kartu ČT, ale ta mu zase zablokovala příjem všech ostatních stanic. Protože většina satelitních přijímačů a TV nemá 2 a více slotů na karty, potom má na chatě divák k dispozici jen 5 stanic ČT, bez ohledu na to, zda by byl ochoten si připlatit za další. Nebo si žádnou kartu nepořídí a při free příjmu mu potom je k dispozici tuzemská jen ČT24.

  Tvoje pochyby o platbě za vodu na mé chalupě omlouvá jen to, že za mne neplatíš fakturu a nevíš, že na pozemku máme studnu na užitkovou vodu. Čili žádné pohádky, ale jen pouhá Tvoje nevědomost.

  Samozřejmě si můžeš kritizovat a myslet si o kterékoliv službě pod patronací státu co chceš. Třeba já jsem policii nepotřeboval mnoho let a přesto si nemusím myslet, že je to zbytná složka. U Tebe by asi byl ideál, kdybys po vykradení bytu došel na policii a za desítky tisíc bys ji najal ke stíhání zloděje. Je to služba, tak plať! Proč by se na Tvůj problém měli skládat ti nepostižení?

  Mne až tak nezajímá, která stanice je veřejnoprávní, která komerční, důležitější je program, který mne zaujme. Proto ani u sledování německých stanic nepřemýšlím o tom, jaký má stanice status, zda je to ten "severokorejský" režim, nebo charita? ARD, ZDF a další desítky německých free stanic, o jejich počtu asi nemáš ani ánunk, protože sleduješ jen ty Tebou poctivě placené, mnohým stačí. A ti tu možnost nemají jen proto, že se nediví, ani netrpí důsledky politiky předchozího režimu. Ani tehdy ale nebyla elektřina zadarmo, i za jídlo se běžně platilo, to jsi už asi zapomněl, nebo se Ti to nehodí do Tvých zkreslených argumentací a víš jen jak "funguje" dnešní tržní hospodářství.

 • 23. 5. 2017 10:43

  bez přezdívky

  Však tobě taky nikdo nevěří a těm tvým povedeným Lucemburským ČRa už vůbec ne. Za pár let zhasne penězovod od státu a celé pozemní divadlo se bude poroučet k zemi a ty na dlažbu :-)

 • 20. 5. 2017 13:50

  bez přezdívky

  Tenhle darmožroutský spolek má natažené ruce především k dalším platícím ovečkám, proto se nyní s těmi svými lži chovají jak smyslu zbavení. A tohle už překročilo únosnou mez. Bohužel ne každý je s to je poslat do zadní části těla.

 • 21. 5. 2017 20:14

  bez přezdívky

  Ano, na kartu ČT se dá přijímat jenom ČT. A co je na tom jako k divení? Kdyby nějaká další kódovaná TV stanice měla zájem se přidat, tj. sama si platit za šíření a být divákům k dispozici zadarmo, tak by jistě nebyl problém. Jenomže ona taková stanice žádná není, takže smůla. Jsou pouze FTA stanice a k nim není potřeba dekódovací karta vůbec. A u všech ostatních musí šíření financovat nějaký privátní subjekt, např. Skylink nebo Digi a jelikož jim to nehradí stát a nejsou ani charita, tak to holt musí zaplatit divák v nějakém poplatku (servisním, základní balík apod.).

  Ohledně toho vodného a stočného opět z tvé strany míchání hrušek s jablky, protože řeč byla o tom, že to dostáváš jako službu od dalšího subjektu a musíš platit. Ne to, že máš vodu ze studny a kadit chodíš třeba do lesa za strom. To pak můžu napsat totéž, že když si rozjedeš svoje vlastní satelitní vysílání, tak sám sobě za příjem taky platit nebudeš.

  Srovnání s Policií je pak úplně mimo mísu, protože to je vyhrazený státní orgán, který řeší věci na úseku majetku a zdraví v trestní odpovědnosti (a další činnosti, jenž stanovuje zákon) a nemáme tady 2 nebo víc Policií, kde by jedna byla dotovaná státem, zatímco druhou by si lidé platili. Přeneseno na TV vysílání, tak jestli má stát pocit, že je to veřejný zájem, tak at znárodní celý vysílací řetězec a rozjede to sám jako výhradní subjekt, pak bude samozřejmě v pořádku, že to bude hradit ze státní kasy.

  O jakou TV jde, by tě zajímat mělo. Protože veřejnoprávní TV má peníze od koncesionářů a může si dovolit vysílat volně. Komerční TV takové peníze nemají a tudíž jejich vysílání obstarává další komerční subjekt, který musí být podnikatelsky zaměřený (a ještě TV stanicím platit) a nikoliv, že všechno zatáhne státní kasa. Ta u privátního podnikání nemá co pohledávat, naopak to má být ona sama, do které budou podnikatelé daňově přispívat.
  A stav, kdy byly (nebo jsou) nějaké stanice volně, to pomalu mizí v historii. I u těch tvých neustále opěvovaných Germánů jsou z komerčních TV volně pouze SD mazanice, za HD pěkně cáluješ. Což se zjevně nehodí do krámu tobě. Samozřejmě část komerčních TV, např. Šlágr, TV8 apod. bude z pochopitelných důvodů vždy FTA. Komu se nechce za TV platit, má možnost sledovat právě tyto skvosty :-)

 • 22. 5. 2017 6:35

  kotanen

  Marně se vztekáte. Lháři, který byl nesčetněkrát usvědčen že lží, stejně nikdo neuvěří, ikdyby ten svůj kolovrátek nezastavil :-D

 • 20. 5. 2017 12:09

  bez přezdívky

  Tomu spolku platí lidé dobrovolně a je tudíž každého věc, kam svoje peníze dá a nikomu jinému do toho nic není. Naopak spolku, který profituje z pozemního vysílání, musí každý občan povinně přispívat na to, aby dostal SD mazanice a zisk se uklidil kamsi do Lucemburska. Takže o tom, kdo je v republice větší zloděj a darmožrout, není pochyb, ČASO to není zcela jistě :-)

 • 21. 5. 2017 14:37

  bez přezdívky

  Opět mícháš hrušky s jablky, protože o České televizi - což je příjemce koncesionářských poplatků - nikdo netvrdil, že by měla být kódovaná (byť v okolních státech, např. Rakousku, kódovaná opravdu je). Takže na té chatě si může kdokoliv ČT užít dle libosti a jestli to nevíš, tak i v DVB-S2 lze mít ČT bez poplatků. Zjevně nejsi v daném oboru příliš "v obraze" :-)

  Platit za rok na vodném a stočném 125Kč, to je tak možná 1 kubík vody, 1x jít na velkou a cca 5x na malou, ne? :D Takže tyto pohádky si opravdu schovej pro strýčka Příhodu nebo někoho jiného, ceny vodného a stočného napříč republikou jdou velmi snadno dohledat. A pokud základní životní potřeba, což voda bezesporu je, není nějakým veřejným zájmem a stát to lidem nedává gratis, tak čumění na TV už do nějaké bezplatnosti nemůže spadat vůbec, protože to není ani potřeba, natož základní. Je to běžná služba, jako třeba poslech rádia nebo čtení novin a každý se bez toho v pohodě obejde (bez vody ne).
  Mimochodem v případě třeba el. energie platíš každý měsíc bez ohledu na to, jestli máš nebo nemáš nějaký odběr.

  Normální je platit za službu, pokud se tak sám rozhodnu, tj. je to moje rozhodnutí a moje peníze, které si mohu dát kam chci. Naopak normální není, aby stát nějakou zbytnou službu sponzoroval jenom proto, že skupinka kolenovrtů má pocit, že musí čumět na TV a nic za to neplatit.
  Co se týká německých programů, tak skutečně nevím kolik komerčních v HD jich máš zadarmo, ale opět je to rozhodnutí samotných stanic. Když chtějí vysílat FTA a platit to z vlastní kapsy, tak ať vysílají, nikdo jim to přece nebere. Ale nelze vysílat FTA s tím, že to vysílání bude platit stát. To není ani v tom Německu, což je asi divné tobě (zřejmě proto, že většinu života ti všechno organizoval a platil stát, takže v tržním prostředí už se příliš neorientuješ).