Hlavní navigace

Cena Windows Vista jde výrazně dolů

Jiří Macich ml.

Microsoft snižuje ceny krabicových verzí operačního systému Windows Vista v edicích Home Basic, Home Premium a Ultimate až o 46 procent. Cena edice Business pro firemní použití zůstává zachována. Microsoft tímto krokem reaguje na četné požadavky uživatelů na snížení ceny operačního systému a zpřístupňuje jej tak široké veřejnosti. Věříme, že noví uživatelé ocení zejména vyšší bezpečnost systému, jeho uživatelskou přívětivost, a s tím spojené daleko širší možnosti při práci s počítačem, říká…

Microsoft snižuje ceny krabicových verzí operačního systému Windows Vista v edicích Home Basic, Home Premium a Ultimate až o 46 procent. Cena edice Business pro firemní použití zůstává zachována. Microsoft tímto krokem reaguje na četné požadavky uživatelů na snížení ceny operačního systému a zpřístupňuje jej tak široké veřejnosti. Věříme, že noví uživatelé ocení zejména vyšší bezpečnost systému, jeho uživatelskou přívětivost, a s tím spojené daleko širší možnosti při práci s počítačem, říká Tomáš Koška, manažer divize Windows Client v českém Microsoftu. Nakolik za tento krok může relativně pomalé rozšiřování nové verze Windows nebo úspěch se snížením ceny Office 2007 pro domácnosti, ponechám na vašem názoru. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
18. 2. 2008 13:47
Lukas Nevosad (neregistrovaný)
Haha, navazuje na uspech s Office. Kdyz prodavaji OEM verzi za 3600 a krabicovou za 9200, tak kolik lidi si asi tu krabicovou koupi. Notabene kdyz za ten rozdil uz pri trose snahy sezenou i cely novy PC. to same plati o upgrade za 6200. Fakt by me zajimalo, kolik tech krabic prodali :-)
18. 2. 2008 13:55
Krabice Office 2007 Home se na koncem loňského roku a začátkem letošního roku prodávala v akci za 1.200 Kč a to šlo o tři licence (to máme 400 Kč na počítač). Prodalo se jich skoro 33 tisíc (to vše je ostatně v odkazované zprávičce napsané), což je při míře softwarového pirátství a existenci bezplatných alternativ podle mého názoru celkem slušné číslo.