Pro mne špatná zpráva. Na aliexpressu nakupju, málo a většinou věci, které u nás prostě nejsou (redukce, el. komponenty) nebo jsou, ale jde o stejný výrobek, který někdo koupil na Ali a přihodil marží 600%. Prostě se mi nevyplatí věc opravit. A u takových položek si na velký nákup přes 150e netroufnu kvůli obavám o kvalitu.
Já taky nakupuju hlavně elektronické součástky + resin na 3d tisk a spíš budu kupovat víc než míň, že ty 3 eur za položku je do 150 eur, tak holt si toho budu posílat víc na jednou a pokud to nebude stačit, tak tam přihodím ještě věci co normálně kupuju v ČR.
Chtel sem napsat neco podobneho. Fajn, toho svaba sezenu treba i u mousera nebo digikey, ale pokud poterbuju IC za 50 a za dopravu od nich dam dlouhodobe nekolik set, tak potom je ta oprava nerentabilni. Anebo dany artikl u nich vubec neexistuje
Jo, alik tvrdi, ze bude ve velkem vyuzivat evropskych skladu, ale to plati jen u polozek ktere jsou kupovany ve velkem, ne na kusove polozky jednoho prodejce...
Podle me mela existovat na elektronicke soucastky ci moduly prave z tohoto duvodu vyjimka, ale jinak temu a spol? Odpad...
Tak účelem cla vždy bylo a je znevýhodnit a potlačit zahraniční konkurenci, a chránit místní producenty a obchodníky. A tenhle systém je zcela záměrně nastavený tak, aby nákup většiny levného zboží z ciziny udělal ekonomicky nesmyslným. Ty 3€ totiž nejsou za balík, ale za položku. Doufám že Číňani s tím nějak vykejvou.
Dekuji osvicene EU. Ted se jistojiste rozjede v EU vyroba nahradnich dilu a soucastek, ktere jsem za par desetikorun kupoval z Ciny. Az budu priste pocitat, jestli se mi vyplati koupit svaba z ciny za 50 korun, abych opravil vyrobek za 300, ten regulacni poplatek poslouzi akorat k tomu, ze do odpadu poleti cely vyrobek. Kupredu leva!