Hlavní navigace

Češi žijící v příhraničí mohou zachytit nové digitální rozhlasové stanice z Německa

9. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci technologie DAB posilují především stanice společnosti Absolut Digital. Okruh Absolut Hot nabízí aktuální hity taneční scény doplněné o unikátní remixy.

Čilý ruch u našich západních sousedů stále vládne na poli digitálního rozhlasového vysílání (DAB), které svým signálem zasahuje také na naše území. Kromě stanice Schlagerparadies, která se nedávno objevila v bavorském zemském multiplexu na kanálu 12D, byla do této sítě nově zařazena stanice Absolut Hot. Ta nahradila doposud vysílající okruh Absolut Relax, který přešel do celoněmecké digitální rozhlasové distribuce (kanál 5C). Stanice Absolut Relax nahradila v tomto rozhlasovém multiplexu program Absolut Radio.

MM socky3

NEPŘEHLÉDNĚTE: Teleko spustilo v Praze digitální rozhlas ve III. pásmu, na kanálu 11A

Stanice Absolut Hot je dalším bonusem technologie DAB, protože klasickou cestou, tedy v pásmu VKV, ji naladit nelze. Jde o komerční rádio věnující se výhradně současné mainstreamové taneční hudbě, které však na rozdíl od své konkurence dodává do jednotlivých skladeb unikátní mixy a vytváří tak z nich „nové“ skladby. Stanice Absolut Relax byla do celostátní distribuce na kanál 5C přesunuta podle svého provozovatele proto, že na ni byl velmi pozitivní ohlas a společnost Absolut Digital ji tak chce zpřístupnit pro co nejširší posluchačskou obec. Stránky nového rádia jsou dostupné na adrese: http://absoluthot.de/.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.