Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Česká MTV může kvůli absenci v UPC přijít o některé partnery od Jakub Rádl - Já to plně schvaluji a UPC v tomto...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 1. 12. 2009 13:59

  Jakub Rádl
  Já to plně schvaluji a UPC v tomto fandím. Když si NOVA může diktovat ohledně digitalizace svoje, tak ať teď trpí :-) Dokazuje to jen, co je vlastně CET 21 zač...
 • 1. 12. 2009 12:29

  bez přezdívky
  CET 21 spol. s r.o je známa tím, že má všechny smlouvy nadstandardně připraveny a napsány. Nemohu uvěřit tomu, že tomu tak není u našich i slovenských operátorů UPC a Digi TV. To, že operátoři, pokud našli nějakou skulinu ve smlouvách na tom teď chtějí něco "vytřískat" je sice pozoruhodné, ale pravděpodobně i legální. Je to zajímavé a jsem zvědav jak to dopadně (pokud to nebude tajné).
 • 1. 12. 2009 19:28

  lahvon
  O jakých smlouvách to mluvíte? :)
  CET 21 asi právě zatím žádné smlouvy s uvedenými broadcastery nemá. Koupila si licenci. A smlouvu na vysílání programu MTV Europe má UPC s někým jiným než s Novou.

  Doukud jim někdo smlouvu nevypoví a nebo dokud neuzavřou novou s Novou, tak není co řešit. Na tom není nic pozoruhodného. Naopak je to logické a správné.


  Já ale celou tu habaďůru vidím spíš v tom, že jde o tanečky okolo smlouvy a cenových podmínek. Kdy se obě strany snaží vytřískat to nejlepší pro sebe. Nic divného.
 • 1. 12. 2009 23:00

  bez přezdívky
  přesně, pokud by MTV CZ pouze "přešlo" na nové smlouvy se stejnými podmínkami (i platebními), tak by byly kabelovky a ostatní hloupí, aby za stejný peníz (stejné podmínky) nevysílaly program v češtině, ono totiž je např. rozdíl pokud máte nějaký 100tis. domácností platit za "stejný" program (počeštěný) o několik set tisíc víc nebo přijít o některé výhodné podmínky v předchozí smlouvě, nehledě na to, že ve starých smlouvách je pevná taxa, v nových už jsou dodatky podle který se každý rok navyšují poplatky automaticky
 • 2. 12. 2009 0:17

  bez přezdívky
  No, ale ono je otázkou, zda je program ,,počeštěný " v tom to jednom konkrétním případě, lepší nebo horší originálu. Tak u dokumentárního kanálu, bude zajisté čeština výhodou, tak též u filmového a patrně i u sportovního i když už tam určitě nebude tak důležitá, jako u těch dvou. Ale pochybuji, že ji někdo vyžaduje u porno kanálu. A je otázkou do pranice, na kolik je důležitá u hudebního kanálu ? Údajně snad tam má být 20% pop music z našich luhů a hájů. A pak je vskutku otázkou, kolik diváků právě přesně tohle odradí ? Tedy nejsou na to, tak nějak příliš moc zvědaví, na ty naše slavné lokální dinosaury. Takže pokud si někteří operátoři ponechají raději originál, nelze se jim ani příliš divit. Myslím si, že zrovna ta úvaha o ,,počeštění" právě zrovinka, v tomto žánru kanálu, příliš mnoho neznamená. Respektive, neznamená vůbec nic a naopak může být i nevýhodou. Zaleží na tom, nehledě na to, že jeden kanál s nějakou tou českou tvorbou už zajisté v nabádce mají a tím je Óčko. Takže aby tohle nedopadlo, přibližně jako Z1. Zbytečnost té stanice, je zcela evidentní. Zatím co, to, co poslední dobou vzniklo, jako Prima Cool, Nova Cinema, Barrandov TV si své místo na trhu našlo. V tomto případě mám velmi silné pochybnosti o úspěšnosti takového projektu. Domnívám se, že se může klidně stát, že to Nova do půl roku nebo do dvou let zastaví.
 • 2. 12. 2009 1:16

  lahvon
  A to já si zas myslím, že MTV má větší smysl než Nova Cinema. To je kanál, na který jsem ještě nikdy nekoukal. Barrandov TV jsem taky parktár zkusil. A vysílaný program mě ani zdaleka nezaujal. Za to při přepínání po hudebních kanálech českou MTV možná i zapnu.

  Faktem taky je, že Evropská MTV už valnou kvalitu taky neměla. Takže česká MTV horší být fakt nemůže.
 • 2. 12. 2009 7:06

  bez přezdívky
  Tak je pravda, že stanice MTV jsou všechny už dávno za zenitem a svoji největší slávou a pomalu umírají... O to je počin Novy podivnější a nerozvážnější...

  Nova Cinema bych řekl, že celkem uspěla. Objevila se tam řada např. starých francouzských filmů, které jinde neuvidíte atd. Kladné hodnocení proběhlo několikrát, od čtenářů i zde. Takže sice Novu nesleduji. Barrandov / i když proti jeho vzniku nic nemám / také ne. Ale Novu Cinemu jsem několikrát použil. Což u MTV CZ nepředpokládám. To by se tam museli začít zabývat českou nezávislou/amatérskou scénou, což nepředpokládám. Jako například, když francouzská MCM hrála ještě před naší revolucí, v rámci představení hudby ze soc. bloku, kapely jako Garáž, Laura a její tygři apod. To bylo o něčem. Ale nepředpokládám, že něco takového by chtěla děla MTV CZ. Tedy vyhledávat v Česku současné mladé, neznámé kapely. Nova jako taková, se nikterak kladně, hudebně neprojevuje, spíše roky, co je na trhu, zcela opačně. Tedy jako konservativní, zpátečnická pro soudružsky naladěná, stanice. Takže, nic jiného nežli socialistickými cenzory prověřené dinosaury, nelze očekávat. A ti jsou samozřejmě nudní, nezajímaví a dávno vyčpělí. Takže to bude nejspíše celé, úplně o ničem.
 • 2. 12. 2009 10:08

  Malata1
  Hmm, vážně byste se na to MTV CZ měl kouknout a nějaké ty "socialistickými cenzory prověřené dinosaury" se tam vyskytující konkrétně vyjmenovat, protože jinak na takové odsouzení koukám jako puk. Já tam tedy zatím viděl tak jeden český klip a snad žádný klip starší 5 let.
 • 1. 12. 2009 14:20

  Pevy
  No oni si asi soudruzi Nováci mysleli, že kvůli nim (opět) všichni sednou na zadek. Vypadá to, že se tomu teď něktré subjekty v ČR a SR brání (za což si určitě zaslouží pochvalu :-)).
 • 1. 12. 2009 15:15

  bez přezdívky
  To v každém případě, konečně také v něčem pracuje vyjímečně trh a ne pouze konexe...(Když nechtějí platit a nejraději by tam chtěly na základě zákonů, jak se zde, podobné subjekty naučily jednat, musely by použít, must carry a aby mohly použít must carry musely by do DVB-T, kam se jim ovšem nechce. To bych se opravdu nasmál, když by to dopadlo, takto...)
 • 2. 12. 2009 10:37

  bez přezdívky
  Já se se to zatím neobtěžoval naladit. Pravděpodobně to ani dělat nebudu. Vycházím pouze z toho, co jsem kde četl. Hovoří se o cca 20% domácích. A pokud vezmu za příklad toho, co je k mání nebo, co se předvádí v CZ rozhlase a mohu to brát jednoho soukr. po druhém. Tak to je zcela hrůzné. O to nejde, že výtvor je mladší 5 let. Spíše jde o soudruha, či dotyčnou soudružku, že. Jediná česká stanice, ktera vysílá něco českého a neotřeleho, tedy jednoznačně ,,českého a přitom, nesoudružského" tak to je radio WAVE a ty vyhnali z FM, takže tam ani nejsou... Tak že, pokud vyjdu z toho, že to bude podobné... Samozřejmě, když by tam dali české věci takové, jaké dává Wave, tak to by bylo potom o něčem jiném, ale to opravdu nepředpokládám. Jsou stanice MTV, které se zabývají v zahraničí takovými věcmi, nesou označení MTV Brand New a existuje zatím italská a holandská. Ovšem toto od Novy opravdu nečekám. http://en.wikipedia.org/wiki/MTV_Brand_New Samozřejmě pokud za 24 hod odvysílali 1 český clip , tak to zatím asi nejede na plno, že. Ale mluvilo se o 20% českých hrůz. Zda tam bude opravdu 20% českých hrůz nebo nebude, to nevím. Ale psalo se, že bude.