Hlavní navigace

Česká spořitelna využívá systém RSA k lepší ochraně svých klientů

23. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká spořitelna oznámila spolupráci se společností RSA Security. Od tohoto měsíce by tak k vyšší bezpečnosti jejího internetového bankovnictví měl přispět systém RSA Fraud Action Antiphishing & Antitrojan. Ten slouží k aktivnímu monitorování phishingových zpráv a podvodných webů, které následně reportuje do velkých blacklistů, s nimiž operují například webové prohlížeče. RSA systém společně s dalšími bezpečnostními prvky internetového bankovnictví účinně doplňuje škálu bezpečnostních…

Česká spořitelna oznámila spolupráci se společností RSA Security. Od tohoto měsíce by tak k vyšší bezpečnosti jejího internetového bankovnictví měl přispět systém RSA Fraud Action Antiphishing & Antitrojan. Ten slouží k aktivnímu monitorování phishingových zpráv a podvodných webů, které následně reportuje do velkých blacklistů, s nimiž operují například webové prohlížeče. RSA systém společně s dalšími bezpečnostními prvky internetového bankovnictví účinně doplňuje škálu bezpečnostních opatření, která nám pomáhají chránit data a finanční prostředky našich klientů, uvedl David Lorenc, ředitel přímého bankovnictví České spořitelny.

Připomeňme, že phishingové útoky zaměřené na klienty České spořitelny se staly jakýmsi symbolem tohoto typu podvodu v českém internetovém prostředí. Vedle už legendárního Drahoušek zákazník se později objevily i mnohem sofistikovanější podvodné zprávy v češtině. Dřívější phishingové útoky buď využívaly zprávy v cizím jazyce (které často odfiltroval základní antispamový filtr) nebo byla jejich čeština natolik zkomolená, že podvodný e-mail byl na první pohled nedůvěryhodný. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.