Hlavní navigace

ČT dotočila krimiseriál Místo zločinu Plzeň. Dostane se na obrazovku už na podzim?

25. 6. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Šestidílnou sérii podle námětu a scénáře Martina Bezoušky natočil režisér Jan Hřebejk. Kavčí hory zatím neoznámily, kdy seriál nasadí do vysílání.

Nový šestidílný krimiseriál Místo zločinu Plzeň dotočila Česká televize. Materiál se nyní stěhuje do střižny, na obrazovku by se mohl dostat nejdříve letos na podzim, ale spíše příští rok na jaře. Kavčí hory zatím termín nasazení do vysílání tají. Prozradily ale základní kostru děje: tým vyšetřovatelů v čele s Martinem Stránským, Janem Zadražilem a Lukášem Vaculíkem pátrá mj. po sériovém vrahovi, zmizelých studentkách a vyšetřují vraždu zámožného podnikatele. Námět a scénář seriálu zpracoval Martin Bezouška, režie se ujal ostřílený filmový profesionál Jan Hřebejk. Veškeré natáčení se odehrávalo přímo v plzeňských a západočeských reáliích.

K TÉMATU: Česká televize si registruje ochranné známky Místo zločinu a Kriminální služba

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Česká detektivní tradice je mi blízká v určité lidskosti a také humoru. Kriminálka je zábavný žánr, který ale nesmí postrádat tajemství nebo napětí. Hlavně jsem se snažil, aby se na ty příběhy dalo koukat opakovaně, a divák, kterého zaujaly napoprvé třeba příběhem, si v nich mohl najít něco i napodruhé. Aby se k nim chtěl ještě někdy vrátit, popsal režisér Jan Hřebejk. Každý ten případ je odlišný, jednou je vrahem sadista, jindy se objeví stíny dávné minulosti, nebo se nacházejí další a další podezřelí. Máme tam městské i vesnické případy a všechna roční období. Chtěl jsem, aby to bylo pestré a proměnlivé, dodal. Kromě zmíněných herců se v Místu zločinu Plzeň objeví i Vladimír Kratina, Berenika Kohoutová, Vladimír Polívka, Bára Kodetová a Jitka Čvančarová.

Místo zločinu Plzeň je profesionálně natočený kriminální seriál založený na regionu, v němž se odehrává. Kriminalisté, vrazi i oběti jsou z jednoho prostředí, z Plzeňska. Naší ambicí bylo využít krásy a atmosféry regionu, vtisknout mu svéráz tamní krajiny a prostředí, popsal kreativní producent Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině Místo zločinu Plzeň vzniká. Česká televize si začátkem letošního roku registrovala ochrannou známku nejen pro název seriálu Místo zločinu Plzeň, ale také pro Místo zločinu Ostrava. K tomu také varianty názvů Místo Zločinu – Kriminální služba Ostrava, Kriminální služba Ostrava, Místo Zločinu a Místo Zločinu – Kriminální služba Plzeň.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).