Hlavní navigace

Česká televize vložila do vysílání ČT2 v Plzni piktogram (FOTO)

16. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 6. 2008

Piktogram, obrazec složený ze čtyřech čtverečků, vložila od dnešní sedmnácté hodiny Česká televize do analogového zemského vysílání ČT2 z vysílače Plzeň – Krkavec, které bude v červenci ukončeno, aby uvolnilo kmitočet digitálnímu vysílání multiplexu veřejné služby pro západní Čechy. K piktogramu se bude průběžně ode dneška přidávat také informační lišta, která upozorní textem na blížící se vypnutí analogového zemského vysílání „Dvojky“ z tohoto vysílače.

GLOSA: Piktogram aneb co je to tam za čtverečky?

Text v tomto pruhu bude následující: Pro Váš televizor již nebude dostupný analogový signál programu ČT2! Pokud chcete sledovat ČT2 i nadále, zařiďte si digitální příjem! Vše o digitalizaci kanálů České televize najdete na www.digict.cz a nebo na teletextu ČT strana 650. Plzeňanům, jimž se na druhém programu ČT žádný speciální symbol ani informační lišta nezobrazí, zůstane analogový příjem ČT2 zachován, protože využívají signál z jiného zemského vysílače.

UXD

Screenshot vysílání kanálu ČT2 s piktogramem poslal do naší redakce čtenář Daniel Neumann z této lokality. Můžete se na něj podívat zde.

ČTĚTE TAKÉ:
O operátorovi veřejnoprávního multiplexu stále není jasno
Česká televize představila digitalizaci Plzeňska

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.